reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

książki warte polecenia

lucere

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Kwiecień 2013
Postów
2 091
Miasto
Zielonka
Pamietam ze był kiedyś temat książek wartych przeczytania, ale uznałam że może wznowie, bo znalałam książke "Język niemowląt" T. Hogg w wersji papierowej na allegro za 40 zł. Jeśli ktoś woli taka wersje a nie elektroniczna to to jest dobra cena :) Tej ksiazki nie ma juz w wydawnictwie a widziałam na allegro różne oferty, włącznie z takimi co chcieli za nią 120 zł.

Pamietam tez że któraś z was miała w wersji elektronicznej :)

Coś jeszcze polecacie do przeczytania?
Coś dla tatusiów?
 
reklama
Ja póki co mam książkę "W oczekiwaniu na dziecko" Heidi Murkoff w nowym wydaniu i jest bardzo fajna, ale to pewnie większość z Was ma:tak: Mam też starsze wydanie, ale nowe ma wszystkie potrzebne informacje na temat ciąży, porodu, badań i połogu z rozpiską na poszczególne problemy:tak:
 
awunia też mam tą książkę w nowym wydaniu, fajna jest. Obecnie czytam H. Cobena " Zostań przy mnie" a następnie muszę przeczytać 3 część Cross'a ;-)
 
oo, nie słyszałam o tej książce w ogóle (W paryżu dzieci nie grymaszą), także też czekam na opinie, choć pewnie wcześniej sobie ją zakupie albo wypożycze :)

To jeszcze w temacie wychowania czytałam kiedyś "Bojowa pieśń tygrysicy" Amy L. Chua,
książka warta przeczytania, o chińskim modelu wychowania. Ciekawa i barwna, choć ja bym nei potrafiła w ten sposób postępować z dziećmi :)
 
Ja póki co mam książkę "W oczekiwaniu na dziecko" Heidi Murkoff w nowym wydaniu i jest bardzo fajna, ale to pewnie większość z Was ma:tak: Mam też starsze wydanie, ale nowe ma wszystkie potrzebne informacje na temat ciąży, porodu, badań i połogu z rozpiską na poszczególne problemy:tak:

Ja mam "Pierwszy rok z życia dziecka"- w ogóle jej nie używałam...jakoś nie przypadła mi do gustu.

Jezeli chodzi zaś o Hogg to mam w wersji elektronicznej jak ktoś chce to mogę wysłać na maila....
 
reklama
No własnie wydaje mi się że "pierwszy rok z życia dziecka" i "w oczekiwaniu na dziecko" to taka księga co każdy ją ma, ale mało kto zagląda.. ja nie mam, i nie zamierzam mieć :)

Jeszcze bardzo chciałabym wam polecić książkę Pawła Zawitkowskiego "Co nieco o rozwoju dziecka", a dla starszaków "Mamo, tato co Ty na to?". (to tak w mojej działce rehabilitacyjnej, świetnie opisana pielęgnacja niemowlęcia, przewijanie, ubieranie, noszenie itp., a w tej drugiej zabawy i aktywności dla starszych dzieciaczków)

I książkę Lise Eliot "Co tam się dzieje, czyli jak rozwija się mózg i umysł dziecka w pierwszych pięciu latach życia", książka trudna, ale baaardzo wartościowa. Szczególnie dla pedagogów, psychologów pracujących z dziećmi, i oczywiscie dla rodziców :) Czytałam ją pewnie z ponad pół roku, ale naprawdę warto :)
 
Do góry