reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odżywianie w czasie ciąży

Dołączył(a)
10 Grudzień 2013
Postów
3
Myślę że prawidłowe odzywianie w ciąży to bardzo ważna sprawa. Dlatego też założyłam bloga dieta-na-widelu.blogpot.com. Co o tym myślicie?
Dietetyczka
Beata;-)
 
reklama
Bardzo fajny pomysł, na pewno zajrzę bo często mam dylematy co mogę zjeść - a co nie w ciąży :) Aczkolwiek z tego co się orientuję oscypków i fety w ciąży nie można bo nie są z pasteryzowanego mleka :p choć nie wiedziałam, że jestem w ciąży (dowiedziałam się dopiero w 6 tyg) i na początku zjadłam 7 małych oscypków owczych bo myślałam, że mnie pokręci jak nie zjem, zdarzyło się też zjeść tatara i nic mi nie jest a teraz kategorycznie tego unikam :tak:
 
to prawda jeśli chodzi o sery dojrzewające to są zakazanym produktem, czyli plesniowe, dojrzewające kozie i owcze. Nie można ich także sporzywać ze względu na ryzyko zakażenia listeriozą.
 
Wszedzie pisze że nie można jeść surowego mięsa mielonego tatar, a c o z szynką surową wedzoną, metką,?
Uwielbiam taką szynke wędzoną zwłaszcza na święta i zastanawiam się można czy nie?
Są tez szynki typu parmeńska, szwarcwaldzka - co z nimi?
 
Wszystkie szynki: parmeńska, szwardzwaldzka i inne wędzone są szynkami surowymi i nie należy ich jeść. Istnieje takie same ryzyko zarażenia toksoplazmozą jak przy zjedzeniu dojrzewających serów.
 
Mnie w ciąży wiele rzeczy wzdymało, ale nie były to tylko takie pokarmy, które normalnie wzdymają, ale zwyczajne co normalnie jadłam i nic się nie działo.
 
reklama
Mnie w ciąży wiele rzeczy wzdymało, ale nie były to tylko takie pokarmy, które normalnie wzdymają, ale zwyczajne co normalnie jadłam i nic się nie działo.

no ja nie jem jak normlanie, bo normalnie to bym jadła sery pleśniowe, sushi itd A wiadomo, że w ciązy nie można Czego nie jeść w ciąży - Kalendarz Ciąży ******************
 
Do góry