reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spirala Mirena a Ciaza !!!

Dołączył(a)
29 Grudzień 2008
Postów
13
Witam, mieszkam w UK.
Mirene zalozylam 29/09/2013 .

Na kontroli bylam dopiero 04/12/2013 pare dni po pierwszych mdlosciach, mialam bladziutka 2 kreseczke na TC . 07/12/2013 dostalam niewielkiego plamienia ( tylko podczas " podcierania na papierze") ktore trwalo ok 7dni . Oczywiscie umowilam sie do GP, pokazalam pielegniarce kilka pozytywnych testow jednak jej test wyszedl negatywny ... skutek- nie zrobilii USG, bhcg tylko 2 . Dzis mamy 30/12/2013 a ja mam dalej pozytywne testy ( zbardzo jasniutka kreseczka ) koleja wiizyta w szpitalu = slowa pielegniarki 25/12/2013 -"Po "doslownym tlumaczeniu " : boli cie brzuch bo masz tam duzo rzeczy w srodku" .

W ciagu 2 tygodni spodnie ktore mi spadaly przylegaja idealnie do brzucha,przybralam 2 kg, mam bialy gesty sluz tak jak przy wczesniejszych 2 ciazach .Brzuszek rosnie tak "od dolu" gdyby nie mirena nie miala bym watpliwosci = ciaza ...

Maz i znajomi nie moaga mnie juz sluchac, ja tylko czytam i szukam w necie ... Straszne ...

po 6 stycznia wybieram sie do polskiego ginekologa na USG abym znowu mogla normalnie funkcjonowac a Mirene na 100% wyjmuje !!!
 
reklama
Po pierwsze - czy lekarz zakładający Mirenę poinformował Cię, że przez pierwsze 2 tyg. powinno się stosować dodatkowe zabezpieczenie???
A po drugie - Mirena, tak jak np. tabletki hormonalne u jakiegoś odsetka % niestety nie spełnia swojego zadania. Tak jak przy braniu tabletek jedna na 100 kobiet zajdzie w ciążę, tak samo jest przy Mirenie.

Poza tym niestety system prowadzenia ciąży na Wyspach (w UK i w Irlandii) zwłaszcza w I trymestrze, zostawia wiele do zyczenia - ale to też wina tego, że w UK aborcja jest legalna. Dlatego tez nic nie robią w kierunku podtrzymania ciąży czy bardziej intensywnego monitorowania ciąży na samym jej początku.

Kup jeszcze test Clearblue ale DIGITAL - on jest bardzo czuły i na wyświetlaczu napisze czy jest ciąża i ew. który to tydzień.
 
ja właśnie jestem w ciąży na wkładce (nie mirenie ale innej). Gin twierdzi, że tak naprawdę prawdopodobieństwo nikłe i na tej i na tej ale jest.
Ja bym szukała gina szybciej. Wg mnie jeżeli jesteś w ciąży to są to 1sze tygodnie.
 
Ja miałam Mirenę przez 4 lata...w ciążę nie zaszłam...ale faktycznie znam przypadek zajścia w ciążę z wkładką. Ja na Twoim miejscu biegłabym szybko do innego lekarza.Z drugiej strony beta 2 wyklucza ciążę....może powtórz betę to powinno rozwiać wszystkie wątpliwości !
 
ja właśnie jestem w ciąży na wkładce (nie mirenie ale innej). Gin twierdzi, że tak naprawdę prawdopodobieństwo nikłe i na tej i na tej ale jest.
Ja bym szukała gina szybciej. Wg mnie jeżeli jesteś w ciąży to są to 1sze tygodnie.


Dagmar : W ktorym tygodniu dowiedzialas sie o ciazy ? Mialas pozytywne testy ? ja zrobilam kolejne 1/01/2014 (2 pozytywne ) a wczoraj 02/01/2014 - 4 negatywne :( Scan mam umowiony dopiero na 8 stycznia ...
 
Do góry