reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ustalenie ojcowsta

Malinkaizi

Mama pięciu dziewczynek
Dołączył(a)
21 Lipiec 2010
Postów
1 122
Miasto
Warszawa
Witam serdecznie.
Jestem w siódmym miesiącu ciąży niestety ojciec dziecka nie przyznaje się do ojcostwa. Jak po urodzeniu dziecka powinnam załatwić sprawę czy to w moim obowiązku jest zrobienie testu na ojcostwo czy po podaniu jego danych ociec dziecka ma obowiązek to zrobić. Jak mam załatwiać akt urodzenia idąc do urzędu bez ojca czy wcześniej on dostanie jakies powiadomienie o konieczności stawienia się w USC? Czy już powinnam podjąć jakieś kroki czy wszystko będzie rostrzygane dopiero po urodzeniu dziecka?
Bardzo proszę o odpowiedz.
Pozdrawiam.
 
reklama
Witam serdecznie.
Jestem w siódmym miesiącu ciąży niestety ojciec dziecka nie przyznaje się do ojcostwa. Jak po urodzeniu dziecka powinnam załatwić sprawę czy to w moim obowiązku jest zrobienie testu na ojcostwo czy po podaniu jego danych ociec dziecka ma obowiązek to zrobić. Jak mam załatwiać akt urodzenia idąc do urzędu bez ojca czy wcześniej on dostanie jakies powiadomienie o konieczności stawienia się w USC? Czy już powinnam podjąć jakieś kroki czy wszystko będzie rostrzygane dopiero po urodzeniu dziecka?
Bardzo proszę o odpowiedz.
Pozdrawiam.

Są dwie drogi.
1. ojciec dziecka może sam, dobrowolnie i z własnej woli uznać dziecko w USC.
2. ojcostwo może ustalić sąd.

Nie Pani innej metody udowodnienia ojcostwa jak droga sadowa. należy zlożyć w sądzie pozew o ustalenie ojcostwa, odpowiednio go uzasadnić tj. wskazać okoliczności uprowdopodabniające to, że wskazany pan jest ojcem (np. pozostawanie w związku itp.). Badania zleci sąd. W takij sytuacji w USC rejestruje pani dziecko sama.
 
Do góry