reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SP CSK SUM Katowice - ligota szpital

s.michalina

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Styczeń 2014
Postów
2 505
Miasto
okolice Katowic
Dziewczyny, szukam opinii o porodówce. Czy warto? W necie różne opinie, bardzo pozytywne o porodzie w wodzie.

Czy jest tam prowadzona szkoła rodzenia?

Chodzę tam do lekarki (powiedzmy, że prowadzi moją ciążę) raz na miesiąc, nie jestem do końca zadowolona. Zresztą opinie na necie podobne do mojej niestety. I zastanawiam się czy to indywidualny przypadek czy reguła. Bo w gabinecie ma strasznie przestarzały sprzęt, czy tak jest również na oddziale?
 
reklama
Nie polecam - moje dwie znajome tam rodziły - niestety obojga dzieci nie żyją.
W Katowicach polecany jest szpital w Bogucicach, no i Kolejowy.

Pozdrawiam
 
Na Bogucicach to jest Bonifratrów? Właśnie ostatnio czytałam o nim i ma raczej pozytywne opinie. Choć przypadku niewyjaśnionej śmierci noworodków też się zdarzały. A orientujesz się czy oni mają patologię ciąży u siebie?
 
Tak, to ten szpital. Niestety nie wiem jak z patologią, myślę, że warto do nich zadzwonić albo się przejść i popytać.
 
Właśnie w tym szpitalu pracuje mój lekarz prowadzący. Oczywiście nie jest tam codziennie więc nie jest powiedziane, że akurat na niego trafię z porodem. Faktycznie ma ciekawe opinie w necie.
Szkoda, że szkoła rodzenia kosztuje 400zł, bo chętnie poznałabym położną ze szpitala w którym miałabym rodzić. Kiedyś wydawało mi się, że to jest standard, że w szpitalach są takie szkoły. A okazuje się, że wcale nie. Na Ligocie w ogóle nie ma takiej szkoły rodzenia w klinice.
 
Szkoła rodzenia, która mieści się gdzieś blisko biblioteki śląskiej - nie pamiętam nazwy - jest z NFZ i prowadzona przez położną z Bonifratów.
 
Ja rodziłam na Ligocie w lipcu ur i bardzo polecam tamten szpital, mimo, że nie miałam tam swojego lekarza to opieka bardzo dobra w pore zrobili cesarkę, może szpital nie jest piękny ale opieka fachowa :tak:
 
hej, ja rodzilam u bonifratrów w 2012 roku w sierpniu... byłam bardzo zadowolona choc poród bardzo trudny i zakonczony cc...
teraz też się tam wybieram, jak są jakies pytania to chetnie odpowiem
 
reklama
A masz tam swojego lekarza?

Słyszałam jeszcze dobre opinie o Raciborskiej.

nie miałam, moja lekarka pracuje na Ligocie właśnie.. ale sama mi poleciła bonifratrów. Moja sasiadka tam tez rodzila, mowila ze nawet jak ktos ma tam swojego lekarza to to nic nie daje bo nie zawsze mozna trafic na jego dyzor a na porodowce moze byc i tak zupelnie ktos inny... no i najwazniejsze sa polozne a nie lekarz bo lekarz to tylko szyje badz jest przy cc a normalnie to są na oddziale.
Jesli o to chodzi, lekarze sa super, bez wzgledu na to czy jestes ich pacjentem czy nie.. ja rodzilam w niedziele a lekarz przyszedl do mnie od razu jak byla potrzeba, do tego byl sympatyczny, blizny nie mam prawie w ogole tak mnie zszył.. a za 2 dni bylam w domu bo sie super goiło wszytsko
 
Do góry