reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nogi po ciąży - ogromne naczynka

Melodja

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2014
Postów
243
Miasto
Katowice
DSC_2336.jpgDSC_2337.jpg

Bardzo lubię chodzić w spódnicach, jednak moje nogi po pierwszej ciąży wyglądają tak. Niestety w rzeczywistości wygląda to gorzej, bardziej zaczerwienione. Niestety umiejscowione jest to od kostki do pół łydki. Próbowałam kosmetyków, laseru - kompletnie nic nie pomaga. Czy jestem skazana na długie spódnice i spodnie :(
 

Załączniki

  • DSC_2336.jpg
    DSC_2336.jpg
    13,2 KB · Wyświetleń: 374
  • DSC_2337.jpg
    DSC_2337.jpg
    11,4 KB · Wyświetleń: 355
reklama
Melodja bardzo współczuję :( ja mam podobny problem tylko u mnie nie naczynka (choć te zaczęły też teraz pękać:wściekła/y:) a żylaki :/ strasznie kręcą się i wyłażą ... masakra ! a jeszcze przede mną całe lato i najgorszy-III trymestr ciąży, szok jak ja to zniosę ... :szok:kupiłam pończochy antyżylakowe w sklepie medycznym więc trochę trzymają te żyły i nie pozwalają im "wychodzić" z nogi. Są niewygodne ... nogi mnie swędzą pod nimi, robi się już mało komfortowo co na podwórku co raz cieplej, a ja noszę je pod spodnie :-(nie wiem jak rozwiążę ten problem jak na podwórku będzie +30st :szok:ugotuję się, jak boga kocham :szok:
Już wynalazłam adres i telefon do chirurga naczyniowego więc po porodzie następnym krokiem będzie wizyta u niego i doprowadzenie nóg do ładu do następnego lata bo już sama patrzeć na nie nie mogę :-(
 
to będziemy się męczyć razem przez lato, bo w ciąży strasznie mi nogi puchną, a ja mam termin na październik i chyba jeden żylak też mi wychodzi
 
z tego co się dowiedziałam (a mnie także dotyczy ten problem), jedyne wyjście to chirurgia. nie ma na to srodków farmakologicznych, rajstopy to jakas mordęga w stosunku do rezultatów. kremiki... szkoda kasy,.. mnie tez to czeka, juz niedługo podobnie jak moja przedmówczyni - umawiam się do chirugra i niech tnie.
 
A czy któraś z mam ma może problemy z żylakami i wie coś na temat laserowego usuwania żylaków??

ja mam i to jeden nawet spory (pod kolanami mniejsze ale widoczne też), wydaje mi się, że to jedna żyła taka biegnąca przez całą nogę i w niektórych miejscach już pokręcona, w innych zaczynająca się kręcić, a w pozostałej części jeszcze prosta ale nie podpowiem niestety jeszcze nic bo mam dopiero we czwartek wizytę u chirurga naczyniowego. Teraz niestety nic mi nie zrobi ze względu na ciążę ale chcę wiedzieć czy ta żyła "pójdzie" do całkowitego usunięcia czy do skleroterapii (to chyba wpuszczanie jakiejś pianki w żyłę aby się zasklepiła) no i najważniejsze czy nie grozi zakrzepica bo jeszcze połowa ciąży przede mną :baffled:
 
Z takimi naczynkami to ja bym poszła na Twoim miejscu na zabieg laserowy usuwania takich naczynek. Są placówki w Polsce, które zrobią Ci to na NFZ tylko musisz dobrze poszukać i powiercić dziurę w brzuchu swojemu lekarzowi rodzinnemu aby Ci wystawił odpowiednie skierowania.
 
Z takimi naczynkami to ja bym poszła na Twoim miejscu na zabieg laserowy usuwania takich naczynek. Są placówki w Polsce, które zrobią Ci to na NFZ tylko musisz dobrze poszukać i powiercić dziurę w brozuchu swojemu lekarzowi rodzinnemu aby Ci wystawił odpowiednie skierowania.

Pisałam wyżej, że laser nie pomógł. Byłam 2 razy. 0 reakcji ;)
 
reklama
Noga puchnie, kłuje, pali i drętwieje. Mam trudności z chodzeniem. Mam też skierwanie do chirurga naczyniowgo, nadopplera i do dermatologa. A na dzień dzisiejszy oja noga wygląda tak DSC_2834.jpg
 

Załączniki

  • DSC_2834.jpg
    DSC_2834.jpg
    21,6 KB · Wyświetleń: 190
  • DSC_2834.jpg
    DSC_2834.jpg
    22,3 KB · Wyświetleń: 994
Do góry