reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zwolnienie/opieka nad dzieckiem

Tirli

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Luty 2008
Postów
394
Miasto
Trójmiasto
Witam!
Mam dwójkę dzieci jedno z poprzednim partnerem a drugie z obecnym mężem. W lipcu jedno z dzieci będzie przez pięć dni w szpitalu a ja razem z nim. Mój mąż pracuje a ja na co dzień zajmuję się dziećmi czy w takiej sytuacji mężowi przysługuje jakieś zwolnienie lub opieka aby zająć się młodszym dzieckie?
Pozdrawiam
 
reklama
wiem, że jest możliwość żeby mąż wziął l4 w wypadku kiedy sam jest zdrowy a zachoruje żona która na codzień jest jedyną osobą sprawującą opiekę nad dziećmi nie wiem tylko jak to się ma do tej sytacji
 
Mam dwójkę dzieci jedno z poprzednim partnerem a drugie z obecnym mężem. W lipcu jedno z dzieci będzie przez pięć dni w szpitalu a ja razem z nim. Mój mąż pracuje a ja na co dzień zajmuję się dziećmi czy w takiej sytuacji mężowi przysługuje jakieś zwolnienie lub opieka aby zająć się młodszym dzieckie?
To zależy w jakim wieku są dzieci.
Co do zasady dziecko w szpitalu ma opiekę, stąd pani nieobecność w domu i niemożność opieki nad drugim dzieckiem nie powoduje, iż ojciec dziecka może pobierać zasiłek opiekuńczy. Inaczej byłoby gdyby Pani była hospitalizowana.
Oczywiście nie mówimy tutaj o 2 dniach zwolnienia na dziecko (art 188 kodeksu pracy), które należą się rodzicom do ukończenia przez dziecko 14 r.ż.
 
Do góry