reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Macierzynski a działalnośc gospodarcza.

LADYLI

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2014
Postów
3 394
Miasto
woj. śląskie
Witam :)

mam pytanie od ponad 2 lat prowadzę działalność gospodarcza przez 2 lata płaciłam po ok 400 zł teraz ponad 1000 ale księgowa obliczyła mi ze na l4 dostane 380 zł wiec są to pieniądze nie do życia, słyszałam od podwyższeniu składek i potem o dostawaniu macierzyńskim większej kwoty , ale na internie krążą różne informacje ze już sa ustawy żeby ściągnąć te pieniądze i moje pytanie czy jak teraz podniosę sobie składkę żeby na macierzyńskim w lutym dostawać te większe pieniądze to jeśli ustawę ściągną wcześniej to czy mnie również to ominie czy jednak będę to dostawać, bądź jakie jest najlepsze wyjście żeby dostawać więcej niż 380 zł

Bardzo dziękuje za odpowiedz.
 
reklama
Witam :)

mam pytanie od ponad 2 lat prowadzę działalność gospodarcza przez 2 lata płaciłam po ok 400 zł teraz ponad 1000 ale księgowa obliczyła mi ze na l4 dostane 380 zł wiec są to pieniądze nie do życia, słyszałam od podwyższeniu składek i potem o dostawaniu macierzyńskim większej kwoty , ale na internie krążą różne informacje ze już sa ustawy żeby ściągnąć te pieniądze i moje pytanie czy jak teraz podniosę sobie składkę żeby na macierzyńskim w lutym dostawać te większe pieniądze to jeśli ustawę ściągną wcześniej to czy mnie również to ominie czy jednak będę to dostawać, bądź jakie jest najlepsze wyjście żeby dostawać więcej niż 380 zł

Bardzo dziękuje za odpowiedz.
Owszem jest projekt, który likwiduje lukę prawną. Planowany termin wejścia w życie to 1 stycznia 2015.
 
Do góry