reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża, zmniejszenie ilości godzin, jaka umowa?

smv

Dołączył(a)
24 Lipiec 2014
Postów
7
Witam serdecznie.
Jestem nauczycielem kontarktowym ( 6 sierpnia uzyskam stopień mianowania) na pełnym etacie na umowie na czas nieokreslony. Od dnia 1 wrzesnia 2014 niestety moje godziny zostaną obnizone do połowy. Obecnie okazuje się, że jestem w 5 tyg ciąży. Pytanie moje dotyczy zwolnienia- nie ukrywam, ze chciałabym utrzymać obecną pensję, ale czy jest to w jakiś sposób mozliwe? Po którym tygodniu mogę legalnie pójśc na zwolenienie ciążowe? Czy mogłabym np końcem sieprnia pójśc na L4 i w związku z tym miałabym tę samą umowę i ilość godzin co obecnie czyli 18/18 czy jednak z dniem 1 wrzesnia to by się i tak zmieniło. W maju otrzymałam papier do podpisania o zmniejszeniu ilości godzin więc nie wiem jak to się ma do tej ciąży. Będę wdzięczna za informacje i pomoc.
Pozdrawiam-xxx
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jestem nauczycielem kontarktowym ( 6 sierpnia uzyskam stopień mianowania) na pełnym etacie na umowie na czas nieokreslony. Od dnia 1 wrzesnia 2014 niestety moje godziny zostaną obnizone do połowy.
Co dokładnie ma Pani na myśli? Dostanie Pani wypowiedzenie zmieniające?

Obecnie okazuje się, że jestem w 5 tyg ciąży. Pytanie moje dotyczy zwolnienia- nie ukrywam, ze chciałabym utrzymać obecną pensję, ale czy jest to w jakiś sposób mozliwe? Po którym tygodniu mogę legalnie pójśc na zwolenienie ciążowe?
Nie ma czegoś takiego jak zwolnienie ciążowe. osoby niedolne do pracy maja prawo do zwolnienia, niezleżnie od tego czy są w ciąży, czy nie.

Czy mogłabym np końcem sieprnia pójśc na L4 i w związku z tym miałabym tę samą umowę i ilość godzin co obecnie czyli 18/18 czy jednak z dniem 1 wrzesnia to by się i tak zmieniło. W maju otrzymałam papier do podpisania o zmniejszeniu ilości godzin więc nie wiem jak to się ma do tej ciąży.
Co to znaczy "papier"? By odnieść się do Pani postu musiałabym wiedzieć co Pani podpisała. Co to był za dokument?
 
Mój papier to "Wypowiedzenie warunków umowy o prace" z informacją o zmniejszeniu ilości godzin od 1.09.2014.
 
Tak zgodnie z umową wypowiedzenia od Dnia 1.09 miałabym połowę etatu. Czy w związku z zaistniałą sytuacją mam szansę na pensję obowiązującą z obecnej umowy która obowiązuje do 31.08? Czy dyrektor może odmówić wyCofania nowej umowy?
 
I jaki jest efekt?


Witam serdecznie jutro idę do dyrekcji poinformowac o ciązy.
Poradzilam sie jeszcze dwóch prawników i w inspekcji pracy. Jedna pani prawnik powiedziala, że absolutnie wszystko przepadło, druga Pani powiedziala ze nalezy mi się pełny etat/ew. dodatek wyrównawczy. W inspekcji potwierdzono to samo+ umowa na mianowanie...
zobaczymy co dyrekcja powie jak dam zaświadczenie lekarskie

na moim wypowiedzeniu brak jest informacji, że do połowy okresu ywpowiedzenia mogę zrezygnować z przyjęcia danych mi warunków, więc zgodnie z tym, że tej inf. nie ma do 31 sieprnia mam czas zrezygnować. Bardzo się boję reakcji szefostwa. Zobaczymy. Odezwę się, dziękuję
 
reklama
Do góry