reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chodzenie na paluszkach

Dołączył(a)
5 Sierpień 2014
Postów
3
porade Moja córeczka ma 1,5 roku do tej pory wszystko było z nia dobrze jest zdrowa ,ale od2tygodni chodzi jedna nózka na paluszkach,druga nóżka normalnie ,lekarz każe obserwować jak nie przejdzie to da skierowanie do ortopedy.Moje pytanie jakie mogą być przyczyny tego chodzenia jednej nóżki bardzo prosze o
 
Ostatnia edycja:
reklama
porade Moja córeczka ma 1,5 roku do tej pory wszystko było z nia dobrze jest zdrowa ,ale od2tygodni chodzi jedna nózka na paluszkach,druga nóżka normalnie ,lekarz każe obserwować jak nie przejdzie to da skierowanie do ortopedy.Moje pytanie jakie mogą być przyczyny tego chodzenia jednej nóżki bardzo prosze o

Mój Wojtek (obecnie 27 miesięcy) często chodzi na paluszkach. Zaczęło się odkąd poszedł do żłobka. Na początku myślałam, że może to była jakaś zabawa i mu się spodobało. Do tej pory mu się to zdarza. Nasza rehabilitantka powiedziała, że w ten sposób Wojtek odciąża sobie brzuch (mieliśmy problemy z napięciem mięśniowym). Dziś robi to rzadziej, ale częściej jak jest osłabiony, zmęczony... Mam nadzieję, że nam to minie..
 
może być tak, że dziecko po prostu rośnie i coś go czasem boli - np nóżka i sobie ją odciąża, czasem jest też tak, że jedna nóżka czy staw biodrowy wolniej się rozwija - jest wtedy nieco krótsza. Najlepiej poradszić się lekarza lub rehabilitanta
 
Do góry