reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzestna w ciąży

saguaro

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Wrzesień 2012
Postów
291
Miasto
Warszawa
Witajcie! Proszę o opinię. Co sądzicie o podawaniu dziecka do chrztu będąc w stanie błogosławionym? Oczywiście wiąże się to z zabobonami, przesadami itp. Co człowiek to inna opinia i już sama nie wiem...
 
reklama
Witaj :) Ja w zeszłym roku byłam chrzestną mojej siostrzenicy będąc w 5 miesiącu ciąży. Niektórzy byli zniesmaczeni i spotykałam się różnymi opiniami. Nie wyobrażałam sobie jednak, że mogłabym inaczej postąpić :) Jak sama piszesz są różne zabobony, gdybym chciała się nimi wszystkimi przejmować to wogóle trzeba by było z domu nie wychodzić :) . Nigdzie nie ma zapisanego, że matka chrzestna nie może być w ciąży tylko ma być wierząca i praktykująca.
 
Dokładnie, jest bardzo duzo zabobonow jakby sie tak wszystkimi przejmowac to nic by kobieta w ciazy nie robila :)
Jezeli rodzicom dziecka nie przeszkadza ze matka chrzestną bedzie kobieta w ciąży to w czym problem? Ksiadz moze sie krzywo patrzec...ale to inny temat.
 
Ludzie... Do kościoła chodzą, do chrztu dziecko dają, a w zabobony wierzą (dot. tych co niby krzywo patrzą:p). Hipokryzja...
 
A dlaczego ksiądz może krzywo patrzeć? Jestem mężatką pierwsze dziecko ochrzczone, wszystkie sakramenty spełnienione. A w Piśmie świętym nie jest nigdzie napisane, że nie można być w ciąży podając dziecko do chrztu...
 
A dlaczego ksiądz może krzywo patrzeć? Jestem mężatką pierwsze dziecko ochrzczone, wszystkie sakramenty spełnienione. A w Piśmie świętym nie jest nigdzie napisane, że nie można być w ciąży podając dziecko do chrztu...
Nie bylo napisane ze to bedzie chrzestna ktora ma meza, a ja zalozylam ze panna bez meza i dlatego ksiadz moglby krzywo patrzec ;)
 
reklama
Kobieto, naprawdę nie stresuj się tym ja mimo, że miałam już duży brzuch (był koniec 5 miesiąca, ale wyglądałam na 7 :-D) nikt krzywo nie patrzył. Dla księdza to nic dziwnego nie było, ani dla tego gdzie brałam zaświadczenie, że mogę być chrzestną ani dla tego gdzie był chrzest. W żaden sposób nie wpłynęło to ani na mnie ani na dziecko :) A najwięcej do powiedzenia miały osoby postronne, sąsiedzi, "dobre" koleżanki i kilka ciotek. Olej to :) i ciesz się z tego, że możesz być mamą chrzestną :-D
 
Do góry