reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

TSH, wynik badania jak interpretować.

Dyzia23

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Październik 2015
Postów
17
Moje pytanie dotyczy tarczycy, staramy się ,staramy i nic . W tym cyklu okres spóźnił mi się 2 tyg. Z ciekawości poszłam do lekarza i zlecił oznaczyć poziom TSH. Wynik 3,26 dla 21 latki czy to dobry wynik? W internecie jest sporo informacji ale wiele się różni. Ktoś może się bardziej orientuje?
 
reklama
Dyzia ja bym zrobila anty tpo i anty tg. Bo samo badanie tsh nie jest wiarygodne. Moj ginrkolog dal mi kartkę ze jesli jest tsh powyżej 2,5 należy wykonać te badania.
 
Hej. U mnie 3.2 staramy się już trochę więc też drazylam temat. Jeżeli reszta badań hormonów tarczycy jest ok to nie powinno być problemu. Sugeruje się tsh do 1.5 u kobiet które są pod opieką endokrynologa tzn jakieś problemy z tarczyca maja. Ale często jest tak że kobiety dowiadują się o swoich problemach z tarczyca jak nie mogą zajść w ciążę dlatego na forach pokutuje opinia ze starając się o dziecko trzeba mieć tej ok 1.
 
Polecam udać się do dobrego endokrynologa. Są wartości przyjęte za normę, ale te normy zmieniają się np. gdy jesteśmy w ciąży. Endokrynolog pokieruję dalej i szczegółowo zinterpretuję wyniki.
 
Mam tylko nadzieję że moja pani doktor i jedną i druga a na wszelki wypadek chodzę i do gina i rodzinnego bo to o dziwo lekarz rodzinny mnie skierował na takie badania będzie dalej drazyl temat a nie odpuści bo wynik jednak w normie
 
Dziękuję wszystkim za odpowiedź ,pokręcone to trochę. Wyniki niby w normie a jednak problem jest :/
 
reklama
Naprawde? Mój lekarz prowadzący ciąże nigdzie mnie z tym nie wysłał, powiedział tylko, że mam niedoczynność tarczycy i muszę powtórzyć badania
 
Do góry