reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Relacje z wizyt lekarskich czyli co słychać u maluszka

Ann_

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Marzec 2014
Postów
8 315
Tu możemy podzielić się informacjami od lekarza, zrelacjonowac co widzialysmy na USG, zalecenia i rady lekarskie.
 
reklama
Pierwsza wizyta za mną :) Wizyta wczoraj więc był 6t5d (dziś już 6t6d) Widziałam to małe CUDO :) serduszko pięknie biło <3 :-) następna wizyta za 2 tygodnie :) wtedy gin założy kartę ciąży i zleci badania... zaczynać mamy od krzywej :| Później wam jeszcze wkleję zdjęcie :)
 
Jolcia czekam na pierwszą fotkę sierpniowego maluszka. Fajnie ze się wizyta udała i słyszałaś serduszko.
 
No i ja po pierwszej wizycie :) widziliśmy piękny ciążowy bąbel :) mamy duphast, luteinę, jodik, kwas foliowy i mnóstwo magnezu ;) do tego badania tarczycowe, wątrobowe i białko...co mnie tu bardzo martwi bo to białko s i c są bardzo drogie :( i jak pomyślę, że tyle u lekarza, drugie tyle w aptece i jeszcze badania i przed świętami to weź się ciesz :sorry: czy, któraś z was robiła to badanie? może od rodzinnego można wyciągnąć skierowanie?
 
No i ja po pierwszej wizycie :) widziliśmy piękny ciążowy bąbel :) mamy duphast, luteinę, jodik, kwas foliowy i mnóstwo magnezu ;) do tego badania tarczycowe, wątrobowe i białko...co mnie tu bardzo martwi bo to białko s i c są bardzo drogie :( i jak pomyślę, że tyle u lekarza, drugie tyle w aptece i jeszcze badania i przed świętami to weź się ciesz :sorry: czy, któraś z was robiła to badanie? może od rodzinnego można wyciągnąć skierowanie?
Buuu wspolczuje . Przyznam szczerze ze nigdy nie slyszalam o niektorych z badan
 
Pierwsza wizyta za mną :) Wizyta wczoraj więc był 6t5d (dziś już 6t6d) Widziałam to małe CUDO :) serduszko pięknie biło <3 :-) następna wizyta za 2 tygodnie :) wtedy gin założy kartę ciąży i zleci badania... zaczynać mamy od krzywej :| Później wam jeszcze wkleję zdjęcie :)
Super ciesze sie i czekam.na focie .
 
Hej kochane a wiec tak termin wychodzi z om na 11.08 a z usg na 12.08. Wszystko jest ok słyszałam bijące serduszko ;) najwspanialszy dźwięk jaki można usłyszec maleństwo ma 0,82 cm i jestem mega szczęśliwa :)
 
Ja też już po pierwszej wizycie, zwłaszcza że to mój zaufany lekarz który przyjął moje dwa wcześniejsze porody,
pierwszy 18lat temu :))))
jezu czuję się naprawdę staro :(
Następna wizyta ok.20 stycznia , mam skierowanie na badanie by przed wizytą zrobić i też pewnie na tej wizycie
założy kartę i serduszko usłyszę bo teraz było za wcześnie ...
Kwas foliowy tylko mamy brać .
 
Ja wczoraj miałam wizytę, jak przyszłam to miałam już wypisaną kartę ciąży, położna wpisała wyniki zbadała mi ciśnienie, więc już czułam, że będzie ok. Niestety wizyta opóźniła się o ponad 2 godziny, ale wszytsko dobrze :) dzidzia urosła, już ma 2,37 cm :) termin z om na 10.08, z usg kolejny raz pokazało na 07.08 :) na pierwszej wizycie serduszko widziałam, teraz także słyszałam :) Więc ulga wielka, i łzy mi napłynęły do oczu! dostłam następne skierowanie na badania HBsAg, VDRL, TSH. No i lekarz wspomniał mi o nowych przepisach, w związku z moją grupą krwi O rh - , mąż ma +, jeśli nie będę miała przeciwciał w 16 tygodniu muszę sama wykupić zastrzyk za 450 zł, może nie będzie trzeba- dostałam już imunnoglobulinę anty d zarówno po porodzie jak i po poronieniu,więc jest szansa, że będę mieć przeciwciła. Kolejna wizyta 25 stycznia, dostałam zwolnienie na te 3 tygodnie.
 
reklama
ja wczoraj też byłam na wizycie, mój maluszek mierzy 2,85cm, brykał w brzuchu machając rączkami i nóżkami :) Jest troszkę starszy niż z OM ale to u mnie norma chyba bo każdy moje dziecko tak miało a to wynika ze wczesnych owulacji.
12402080_1054159184604129_6669184861596948375_o.jpg
 

Załączniki

  • 12402080_1054159184604129_6669184861596948375_o.jpg
    12402080_1054159184604129_6669184861596948375_o.jpg
    44,5 KB · Wyświetleń: 277
Do góry