reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadżerka

Wiola1994

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Październik 2015
Postów
339
Miasto
Toruń
Witam. Mam nadżerkę, która przy każdym kontakcie z wziernikiem czy czymkolwiek innym bardzo mocno krwawi. Zatem pytanie jest takie: Czy podczas porodu nie dostanę krwotoku? Nie jest to czasem wskazanie do cc? Chciałabym rodzić naturalnie ale bardzo się boję. Moja mama własnie przez nadżerkę dostała krwotok, musieli jej podać krew..
 
reklama
Ogólnie w miejscu nadżerki, tkanki są "kruche" , więc możesz popękać. Jak na przykład jest na szyjce, to może podczas porodu popękać szyjka i wtedy jest plamienie - nie krwotok. Nie jest to wskazanie do CC. Ja miałam ogromną nadżerkę przed porodem. Co prawda nie krwawiła w kontakcie z wziernikiem, ale lekarze byli w szoku jak się rozrosła przez hormony. U mnie poród był bardzo szybki, dlatego szyjka popękała, jeszcze weszło w grę parę innych czynników. Przy porodzie mogą być różne komplikacje i one mogą powodować krwawienie. Od popękanej szyjki(lekkie krwawienie), aż po nieobkurczanie się macicy z powodu resztek łożyska (wtedy krwotok)...
Wszystko będzie dobrze, ja przeżyłam ty tez przeżyjesz:-)
pozdrawiam cieplutko,
 
Podpisuje się pod Kate.
Również miałam nadżerkę (u mnie nie było z tego powodu krwawień), poród sn, lekarka musiała założyć szew, bo zrobiło się pęknięcie.
 
Ogólnie w miejscu nadżerki, tkanki są "kruche" , więc możesz popękać. Jak na przykład jest na szyjce, to może podczas porodu popękać szyjka i wtedy jest plamienie - nie krwotok. Nie jest to wskazanie do CC. Ja miałam ogromną nadżerkę przed porodem. Co prawda nie krwawiła w kontakcie z wziernikiem, ale lekarze byli w szoku jak się rozrosła przez hormony. U mnie poród był bardzo szybki, dlatego szyjka popękała, jeszcze weszło w grę parę innych czynników. Przy porodzie mogą być różne komplikacje i one mogą powodować krwawienie. Od popękanej szyjki(lekkie krwawienie), aż po nieobkurczanie się macicy z powodu resztek łożyska (wtedy krwotok)...
Wszystko będzie dobrze, ja przeżyłam ty tez przeżyjesz:-)
pozdrawiam cieplutko,

Tak, mam na szyjce. Ale problem jest w tym że ginekolog lekko mnie dotknęła a krew trysnęła jak z fontanny, nie mogła jej zatamować, dosłownie kapała na podłogę, także wychodząc z gabinetu zostawiłam dużą plamę krwii na podłodze..
Również pozdrawiam
 
A Co ci powiedziała ginekolog, bo to właściwie ona powinna ci odpowiedzieć na te pytania:)? W ciąży jest też tak, ze naczynia są rozszerzone stąd mogło być większe krwawienie
 
Do góry