reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za wysokie,przekraczające normy Beta hCG ;(

Dołączył(a)
4 Luty 2016
Postów
4
Kieruję to pytanie do mam,które również miały bardzo wysokie beta hCG,przekraczające normy,w 8 i 9 tygodniu ciąży,ok 290 000,no i mimo wszystko urodziły zdrowe dzieci.Ciąża nie jest bliźniacza,choć jeden z lekarzy widział w 6 tc dwa ciałka żółte,inny lekarz w 8 tc,nie potwierdził tego.Tyle się naczytałam o Zespole Downa,przy wysokiej becie hCG,że spać po nocy nie mogę,wykańcza mnie psychicznie ta ciąża.Czy któraś z mam miała również tak diametralnie podwyższoną Betę i wszystko się dobrze skończyło?Zastanawiam się,czy dla świętego spokoju nie zrobić testu NIFTY (drogi cena 2500zł),ale chyba nie wytrzymam 2,5 tygodnia do PAPP-A,potem następne 2 tygodnie na wynik.Co radzicie dziewczyny?Robiła któraś z Was test NIFTY?Proszę o odpowiedź
 
reklama
Miałaś robione usg prenatalne, które podaje min przezierność karkową i ryzyka? Który to tydzień ciąży? Musisz konsultować się z dobrym lekarzem, bo ewentualną decyzję sama musisz podjąć. (amniopunkcja czy nifty). Ja miałam usg i pappa prawidłowe, nifty zrobiłam dla siebie ze względu na wiek. Czekam na wynik.
 
Miałaś robione usg prenatalne, które podaje min przezierność karkową i ryzyka? Który to tydzień ciąży? Musisz konsultować się z dobrym lekarzem, bo ewentualną decyzję sama musisz podjąć. (amniopunkcja czy nifty). Ja miałam usg i pappa prawidłowe, nifty zrobiłam dla siebie ze względu na wiek. Czekam na wynik.


Ja jestem dopiero w 10 tc.Umówiłam się na NIFTY za 5 dni.Bo dzwoniłam do Genomedu,gdzie poinformowali mnie,że najlepiej te NIFTY zrobić w 12 tc,ale ja nie mogę czekać tak długo,w 12 tc mam USG genetyczne i test PAPPA,NIFTY chcę zrobić dla świętego spokoju,ewentualnie jak wynik będzie zły to biopsję kosmówki (wynik do 3 dni).Ogólnie ponoć powinno się te NIFTY robić ok 12 tc,wtedy DNA dziecka jest wystarczająco we krwi matki,tak mi powiedziano.Mam nadzieję,że w moim przypadku (10 tygodni +5 dni) również,nie będę musiała powtarzać NIFTY.
 
Jeśli jesteś z okolic Krakowa, to polecam USG u dr Wiechecia, www.dobreusg.pl To wyjątkowy specjalista, który często podważa błędne diagnozy innych lekarzy. Terminy są u niego okupowane na wiele dni wcześniej, ale jak opiszesz swoją sytuację, być może uda się szybko przeprowadzić badanie. Szczerze polecam.


I jeszcze przeczytaj sobie te wpisy i komentarze lekarzy, sama wysoka beta nie jest jeszcze podstawą, aby podejrzewać wady. Trzymam kciuki żeby było dobrze.

https://portal.abczdrowie.pl/pytania/zbyt-szybki-przyrost-beta-hcg-w-stosunku-do-wieku-ciazy
 
Ostatnia edycja:
Kieruję to pytanie do mam,które również miały bardzo wysokie beta hCG,przekraczające normy,w 8 i 9 tygodniu ciąży,ok 290 000,no i mimo wszystko urodziły zdrowe dzieci.Ciąża nie jest bliźniacza,choć jeden z lekarzy widział w 6 tc dwa ciałka żółte,inny lekarz w 8 tc,nie potwierdził tego.Tyle się naczytałam o Zespole Downa,przy wysokiej becie hCG,że spać po nocy nie mogę,wykańcza mnie psychicznie ta ciąża.Czy któraś z mam miała również tak diametralnie podwyższoną Betę i wszystko się dobrze skończyło?Zastanawiam się,czy dla świętego spokoju nie zrobić testu NIFTY (drogi cena 2500zł),ale chyba nie wytrzymam 2,5 tygodnia do PAPP-A,potem następne 2 tygodnie na wynik.Co radzicie dziewczyny?Robiła któraś z Was test NIFTY?Proszę o odpowiedź
 
Do góry