reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wykryte PCOS na jednym jajniku, na drugim torbiel

M

mloda1212

Gość
Witajcie. Jakis czas temu pisałam do was bo podejrzewalam u siebie ciążę.
W koncu po miesiecznym oczekiwaniu na lekarza dostalam sie, poszlam na usg wczoraj i okazalo sie ze mam 3 torbiele. Na lewym jajniku jeden 4 cm z echem (nie wiem o co chodzi) a na prawym dwa, 4 cm i 3 cm. Lekarz określił prawy jajnik jako policystyczny.
Jestem zalamana bo mam dopiero 21 lat i chcialabym za okolo 5 lat zalozyc rodzine, miec dzieci....
Czy to oznacza ze mam PCOS ?
Wiem ze tego sie nie da leczyc. Nie zabezpieczalam sie od 3 lat i teraz rozumiem dlaczego nie było ciąży :(
Slyszalam rowniez ze PCOS zwieksza szanse na poronienie i utrudnia zajscie w ciążę.
Jakie są szanse przy tej chorobie ze jednak się zajdzie? Jestem zrozpaczona [emoji22] [emoji24]. Tego bym sie w zyciu nie spodziewala.
Do tego mam wykryta jakas petle jelit w zatoce Duglasa co mnie najbardziej przeraza bo wyczytałam ze to moze oznaczac raka jajnika...
Boje sie potwornie. Nie tak wyobrażałam sobie swoje zycie... nie w tym wieku.
Tak bardzo chcialabym miec dzieci :(
Teraz się martwię że nigdy nie zostanę mamą....
W jakim wieku najlepiej starać się o dziecko z tą chorobą? Kiedy są największe szanse na ciążę? Boję się że gdy bede chciala zalozyc rodzine mając 30 lat to mi się nie uda.... [emoji24]

Napisane na Xperia SP w Forum BabyBoom
 
reklama
Torbiele ma wiele kobiet i rozumiem Twój smutek, ponieważ sama na to cierpię. Miesiączki czasami bywają bardzo bolesne, że aż mnie wygina w pół. Dzieci jeszcze nie mam, ponieważ nie mamy z mężem stabilnej sytuacji finansowej..

Zagalopowałaś się bardzo, nie ma sensu zamartwiać się, wiem że to jest trudne.
Z doświadczenia wiem, że warto pójść do paru ginekologów, bo zawsze mogą się mylić. Więc na razie stop z domysłami i spekulacjami i na trzeźwo podejdź do tematu, głowa do góry :)
 
Bylam dzisiaj u ginekologa i moje obawy sie potwierdzily. PCOS ... ale nie to mnie martwi. To przy tym co jest na lewym jajniku to pikuś... wykryto mi torbiel z echem. Do tego petle jelit w zatoce douglasa ... nie wiem co to oznacza ale z tego co wyczytalam to raka jajnika.
No i niestety ... lekarz tez ma takie podejrzenie... wyslal mnie na markery nowotworowe i ponowne USG. Juz caly swiat mi sie zawalil...
A jeszcze 2 miesiace temu myslalam ze zostanę mamą bo mam objawy ciążowe... [emoji22][emoji22]

Napisane na Xperia SP w Forum BabyBoom
 
Trzymam kciuki za pozytywne dla Ciebie wyniki badań, oby okazało się, że to nie to. Trzymaj się ciepło!
Krew oddana. Teraz tylko czekac na cud w wynikach.
Lekarz w sumie nie powiedzial mi wprost ze to podejrzewa, slyszalam ze jak jest jakas dziwna torbiel to trzeba to sprawdzić na wszelki wypadek... a ja juz jestem przerazona ze mam raka. Mam cichą nadzieje ze bedzie dobrze.
Najbardziej przeraza mnie fakt utraty jajnika. Jeden prawy jest policystyczny, a na lewym jest wlasnie ta dziwna torbiel. Boje sie ze nigdy nie urodze dzieci [emoji20]

Napisane na Xperia SP w Forum BabyBoom
 
Napisane na Xperia SP w Forum BabyBoom[/QUOTE]
Krew oddana. Teraz tylko czekac na cud w wynikach.
Lekarz w sumie nie powiedzial mi wprost ze to podejrzewa, slyszalam ze jak jest jakas dziwna torbiel to trzeba to sprawdzić na wszelki wypadek... a ja juz jestem przerazona ze mam raka.

Musisz się trochę uspokoić, zobacz że przesadzasz trochę :) wiem że to jest niebezpieczne, smutne i chcesz mieć dzieci, ale naprawdę nigdy nic nie wiadomo. mojej ciotce cały czas się robiły torbiele, taka endometrioza na całego i urodziła piątkę dzieci :)

Uśmiechnij się, mam nadzieję, że wszystko się ułoży :)
 


Musisz się trochę uspokoić, zobacz że przesadzasz trochę :) wiem że to jest niebezpieczne, smutne i chcesz mieć dzieci, ale naprawdę nigdy nic nie wiadomo. mojej ciotce cały czas się robiły torbiele, taka endometrioza na całego i urodziła piątkę dzieci :)

Uśmiechnij się, mam nadzieję, że wszystko się ułoży :)[/QUOTE]
Dziękuję :)
Piątkę? To tylko pogratulować :D [emoji4]

Napisane na Xperia SP w Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry