reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniówki w kuchni

mojeboje

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Sierpień 2013
Postów
1 365
Tutaj umieszczajmy nasze sprawdzone przepisy kulinarne - dla nas a potem i dla dzieciaków, żeby nie zginęły w wątku głównym.
 
reklama
Placek na maślance
źródło: http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=18728


Ciasto:
1 szkl maślanki
1 szkl cukru
2,5 szkl mąki
3 jajka (całe)
1 mały proszek do pieczenia (lub 3 łyżeczki)
0,5 szkl oleju
1 cukier waniliowy

Wszystko wrzucić do miski, wymieszać i wylać na blachę.

Kruszonka:

185g maki
100g cukru
1/2 kostki masla
cukier waniliowy

Make wymieszac z cukrem i cukrem waniliowym. Maslo roztopic w malym rondelku i bardzo mocno podgrzac i takim goracym zalac suche skladniki. Dobrze wymieszac.

Na ciasto wyłożyć owoc jakiś - świeży, sezonowy lub kompotowy (wiśnie) lub jabłka (w kostkę lub starte na wiórki), a na to kruszonkę.

Piec ok. 40-45 min w temp 175 st. C.
Robię z maślanką, kefirem, jogurtem, to taki mój pewniak.
 
Ja lubie kilka takich prostych:

1. Składniki
Mix sałat (można kupic takie gotowe mieszanki w większych sklepach),
Majonez,
Śmietana,
Czosnek,
Pomidorki koktajlowe,
Sól,
Pieprz.

Do miski wrzucam mix sałat, dodaje pokrojone na pół pomidorki, zalewam to majonezem zmieszanym ze śmietaną i drobno posiekanym czosnkiem. Dodaje odrobine soli i pieprzu grubo mielonego. Mieszam.

2. Składniki:
Tuńczyk z puszki,
Cebulka dymka,
Jaja na twardo (4 sztuki),
Majonez,
Sól,
Pieprz

W misce ukladam warstwami na przemian tuńczyka, drobno posiekana cebulke, jajko, troche soli i pieprzu, i tak na przemian, na koniec smaruje po górze majonezem [emoji4] i gotowe.



Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
dziewczyny, macie może jakiś fajny i szybko przepis na sałatkę świąteczną? my jedziemy teraz na święta wielkanocne do mojego i chciałam ogarnąć jakąś sałatkę ale pomysłów brak :/ chcę na pewno zrobić pasztet sojowy ale sałatka też by się przydała...HELP
 
dziewczyny, macie może jakiś fajny i szybko przepis na sałatkę świąteczną? my jedziemy teraz na święta wielkanocne do mojego i chciałam ogarnąć jakąś sałatkę ale pomysłów brak :/ chcę na pewno zrobić pasztet sojowy ale sałatka też by się przydała...HELP

u nas hicior na swieta !!!
Link do: Sałatka na krakersach

a ta bym teraz zjadla . ommmomm !!! Uwielbiam.
zamiast żurawiny ja daje spazone rodzynki !!!!!!!
Link do: Sałatka z selerem naciowym i żurawiną przepis - Gotujmy.pl
 
reklama
z krakersami pyszna ja też robiłam w zeszłym roku :) aż żałowałam, że w tym roku nie zrobiłam no ale luby zachwycony nie był bo z rybą ... on specyficzny jest ... a jak zrobiłam z zupek chińskich to całą miskę zjadł nawet nie zdążyłam sobie nałożyć haha
 
Do góry