reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziwne tiki u 8miesiecznego dziecka

eskorta100

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Marzec 2016
Postów
18
Witam. Dzisiaj zauważyłam dziwne zachowanie u mojego 8miesiecznego dziecka. Leżąc w łóżeczku przy zabawie w "powiedz mama" jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie , moje dziecko zaczęło tak wymachiwac głową jakby chciał pokazać główka "nie" i powtórzył to z 3 razy przy tym jakby mimowolnie podnosząc rączki do góry, potem coś w stylu gestu "tak" tylko to wyglądało jakby bardziej wyrzucal główkę do góry. A potem jakby klatkę piersiowa też wyrzucal do góry . Wszystko po kolei, najpierw to nie, chwila spokoju, potem ta główka do góry, chwila spokoju, klatka piersiowa i chwilą spokoju. A od jakiegoś czasu jak siedzi to odchyla głowę do tylu jakby chciał się uderzyć, jeśli jest oparty i to parę razy , tylko nie wiem na ile to była zabawa a na ile jakiś odruch. Czasem jak leży to ma tak jakby się "podjaral" otwiera buzię szeroko I wymachuje rękami, ale tak ma od dłuższego czasu. Dzisiaj straszniw zalzawily mu sie oczy i tak jakby nie wiexzial co sie dzieje. Dodam ze nie rozpoznaje jeszcze gestow "tak,nie" ttlko tak dodalam zebyscie wiedzieli o co mi chodzi . Jutro idziemy do pediatry, ale ktoś może miał taką sytuację albo wie o co chodzi.
 
reklama
moja czasem tez dziwnie macha Glowa jakby chciała pokiwac tak tak albo nie nie . Tak mi się wydaje ale akurat pamiętam ze młody tez tak robił i wszystko z nim ok..
 
moja czasem tez dziwnie macha Glowa jakby chciała pokiwac tak tak albo nie nie . Tak mi się wydaje ale akurat pamiętam ze młody tez tak robił i wszystko z nim ok..

Ale to nie jest takie normalnie tak tak nie nie. Tylko to jest takie szybkie machanie głową. I tak dziwnie zamyka oczy przy tym, tak mruzy.. trudno to wyjaśnić, nagrałam nawet filmik z tym..
 
Jak masz podejrzenia ze zachowanie dziecka jest dziwne to najlepiej udac sie do neurologa. Nie jestem specem ale wiem, ze dzieci tak moga reagowac na nadmiar bodzcow. Jednak tak jak mowie, lekarz przede wszystkim.

No do neurologa termin mamy za miesiąc, chyba, że uda mi się przyspieszyć gdyby dalej się tak działo. Jutro pediatra bo jednak mnie to martwi.. no właśnie na nadmiar bodźców zawsze reagował raczej delikatnie. Wieczorami nie chciał spać, ale bez żadnego krzyku i płaczu, tylko po prostu nie chciał i się bawił, albo siedzial obok mnie. A dzisiaj jest placz i krzyk jesli chodzi o spanie. Budzi sie co chwile, ale tez mu ida 4 zeby nara. Chociaż wczoraj i dzisiaj byliśmy na chustawkach pierwszy raz to może też od tego.
 
Eskorta 4 zeby na raz to jest meczarnia dla dziecka. Mojej tez tyle szlo w pewnym momencie i myslalam ze obie zwariujemy. Pamietam, ze tez nie bylo takich objawow typowo zebowych np. slinienie czy gryzienie ale byla ogolnie nieznosna. No i u nas byla poprawa po zelu na dziasla. Moze sprawdz czy dziwactwa nie przejda jak dasz cos przeciwbolowego
 
Myślę że w takim przypadku wizyta u neurologa jest konieczna, choćby dlatego by się uspokoić.
Ciemiączko ma pewnie już zarośnięte(?), wiec USG główki nie będzie można zrobić, ale może lekarz zleci EEG. Może to nic groźnego ale Trzeba to sprawdzić, bo puki dziecko jest małe to w razie W, można pomóc dzięki stymulacji.
 
reklama
reklama
Do góry