reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usg genetyczne Poznań i okolice CENA

Dołączył(a)
2 Październik 2016
Postów
3
Miasto
Poznań
Witam Panie :)
Lekarz zalecił mi wykonanie usg genetycznego, ale z racji że mam dopiero 32 lata muszę za nie zapłacić. Na Polnej poinformowano mnie że cena takiego badania to ok 340zł, osobiście uważam że nie jest ona najatrakcyjniejsza.... Poza tym nie mam przekonania czy jest ono konieczne. Pierwsze pytanie to czy macie może namiary na miejsce w Poznaniu lub okolicach gdzie można wykonać takie badanie trochę taniej a drugie to co sądzicie o konieczności takich badań jeśli w rodzinie nie było wad genetycznych, dodam że jest to moja druga ciąża i pierwsze dziecko jest zdrowe ( fakt, że miałam wtedy 25 lat). Napiszcie proszę jakie macie doświadczenia w tym temacie.
Pozdrawiam.
 
reklama
Hej ja z Wrocławia ale pozwol ze się wypowiem ja płacilam we Wrocławiu za to badanie 250 zl trochę drogo u Was...
Zrób koniecznie to badanie genetyczne później polowkowe w 5 miesiącu i w 30 tyg to trzy najważniejsze badania w ciąży
Lekarze często zlecają je w innej placowce bo nfz nie ma sprzętu standardowo a do tego potrzeba bardzo dobry sprzęt.
Dobrze ze lekarz kaze Ci je zrobić
Będziesz spala spokojnie badania te wykrywają wady wrodzone u dzieci
Ja bym nie mogła zasnąć gdybym nie była pewna ze mój dzidziuś jest zdrowy
W razie w później mozna operować bobasa w lonie mamy bo niektóre operacje trzeba wykonać jeszcze w brzuszku :)
Wykrywa zepsol downa williamsa sprawdza narzady itp z reszta pewnie wiesz:)kosc nosowa
Przedziernosc karkowa bardzo ważna:)
Zrób!
Ja mam 21 lat i lekarz normalnie mówił żeby zrobić
Wszystkie robią nie tylko te w grupie ryzyka no fakt ze troszkę kosztowne to badanie nie kazdego stac ale warto:)
 
Ostatnia edycja:
A to ze jesteś zdrowa i nie masz wad to nie znaczy ze dziecko jest zdrowe
Znam zdrowe pary które robiły to badanie i zle im wychodziło. ..
Wady serduszka itp
Znajoma opowiadala mi ze jej koleżanka nie zrobiła badania i okazało się ze dziewczynka ma wadę serduszka a później było za późno bo sa wady serca które można operować po urodzeniu a sa które trzeba w brzuszku
Oczywiście Twój bobas będzie zdrowy z czego życzę Ci z całego serca ale i Ty będziesz spokojna:)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Wygląda na to, że to dziś standardowe badanie, 8 lat temu jak byłam w ciąży nic takiego nie musiałam robić, chyba.ze zależy to od lekarza, teraz czuję się jakbym ponownie była pierwszy raz w ciąży tyle sie pozmieniało Jeśli chodzi o cenę to nie chodzi o to ze mnie nie stać tylko po prostu uważam że to przegięcie, no ale oczywiście na dzidziusiu nie warto oszczędzać. Macie rację z tym badaniem lepiej spać spokojnie.
 
tak będzie najlepiej:)
U mnie juz 30 tydzień będzie:)
Właśnie w sobotę za tydzień mam to ostatnie badanie 3 trymestru o którym Ci pisałam:)
 
Ja też bym nie rezygnowała z tego badania. Co do cen, to się niestety nie wypowiem, bo ja robiłam to badanie w luxmedzie, bo mam tak pakiet z firmy, więc nic nie płaciłam. Nie wiem ile to badanie kosztuje w luxmedzie, ani ile kosztuje prywatnie u mojego lekarza, ale obawiam się, że cena może być zbliżona do tej na Polnej.
 
Kaylla ja też mam pakiet w luxmedzie i powiem Ci ze oni bez pakietu maja ceny z kosmosu może nie kazda placówka ale mi sam lekarz powiedział który pracuje w lux ze maja lipny sprzęt i on mi tego badania nie zrobi na sprzęcie z luxmedu
Niby wszystko cacy wyglada a sprzęt do dupy
Moze nie kazda placowka bo we Wrocławiu kilka jest ale mowil ze lux ma tylko lux w nazwie hehe
 
Ostatnia edycja:
reklama
olcia1718 - domyślam się, że sprzęt w luxmedzie jakiś super nie jest. Ja akurat to badanie genetyczne miałam robione w luxmedzie, ale na połówkowe mój lekarz kazał mi już przyjść do siebie do gabinetu prywatnego (nie musiałam płacić, zrobił to w ramach pakietu, po prostu wolał to zrobić na lepszym sprzęcie). Dlatego też jeśli nie ma się tam pakietu, to myślę, że lepiej się przejść prywatnie do jakiegoś gabinetu.
 
Do góry