reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fala zwrotna w przewodzie zylnym

Cyntia85

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Lipiec 2013
Postów
4 044
Fala zwrotna (EDIT: WSTECZNA, nie zwrotna...) w przewodzie zylnym u plodu. Pozostale badania ok. Nie widac przyczyny. 13 tydz 3 dz.
Ktoras z Was miala taki przypadek?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Z tego co ja wiem to często lekarze popełniają błąd dokonując tego pomiaru. U jednego lekarza wyjdzie fala zwrotna u innego wyjdzie, że jest ok...
Chyba 3% zdrowych dzieci ma falę zwrotną na etapie 13 tygodnia więc to w sumie sporo.
A co lekarz zalecił? Chce robiĆ jakieś dalsze nadania? NT i inne parametry dobre? Robiłaś test pappa?
 
Fala zwrotna w przewodzie zylnym u plodu. Pozostale badania ok. Nie widac przyczyny. 13 tydz 3 dz.
Ktoras z Was miala taki przypadek?

U mnie dokładnie to samo 12 tydzień 5 dni
Jeden z najlepszych lekarzy diagnostów usg z certyfikatem fmf stwierdził ze jeżeli wszystkie inne parametry są w normie to nie ma się co martwić.Czekam na wyniki testu Pappa i usg z echem serduszka.Jakie miałaś NT ?
 
Badania robilam u certyfikowanego lekarza. Powtarzalam po 2 dniach. Mam przyjsc za 2 tygodnie.
NT 1,8 przy długości CRL 7,8.
Innych nieprawidłowości nie bylo.
Pappa nie robie.
 
To można powiedzieć ze "jedziemy na jednym wózku" u mnie NT było 1,7-1,9 a nawet 2,1 przy CRL 65 mm lekarz mówił ze jeśli jest to parametr nieizolowany tzn jeśli występuje sam bez żadnych innych błędnych markerów to żeby się nie martwić. Skąd jesteś? Ja Polska centralna
 
Witajcie przyszle Mamy Blizniakow :)
Ciesze sie ze trafilam na ten temat. Jestem w 12 tc i rowniez dowiedzialam sie o fali zwrotnej u jednej z moich Fasolek. Obawiam sie bardzo. Czy z czasem moze to minac?
Pozdrawiam
 
reklama
Ja bralam luteine, ale właśnie ja odstawiam. No i nieregularnie witaminy plus czasem magnez. Teraz lekarz nic mi nie mowil co brac.
Zastanawiam się czy czasem magnez nie ma wpływu na ta fale zwrotna ewentualnie przebycie choroby wirusowej gdzieś na początku ciąży (czytałam w jakimś opracowaniu naukowym )Ps ( miałam opryszczkę-usta ) oraz kontakt z dzieckiem chorym na chorobę bostońska ( choć u mnie objawów nie było).
 
Do góry