reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obniżony hematokryt w ciąży

super_mysz17

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Czerwiec 2016
Postów
714
Miasto
Namysłów
Ostatnio robiłam badania i HCT wyszło mi 34,8 %. Czy to może być objaw anemii?
oczywiście w poniedziałek idę do lekarza ale pytam z ciekawości, bo niby czytałam, że niższy w ciąży jest ok ale może też oznaczać anemię.
Miała tak któraś z Was?
 
reklama
Kochana szczerze ja nawet nie patrze na htc duzo rzeczy jest w ciąży poobnizanych tylko zawsze na hemo patrze:) jaka masz hemoglobine??? Poniżej 11 mówią o anemi :)
 
Ostatnia edycja:
No coś Ty nie patrz ta tamte inne rzeczy tylko na hemo :) a masz narazie piękna hemoglobine:)
Jak będzie Ci spadać to jedz buraki maliny mięsko jajka:p
Ja znam kobiety które maja hemo po 8 i kieruja do szpitala w ciąży mi dopiero zaczęła spadać w 28 tyg bodajże lekarz mówił ze jak na te tygodnie to ładnie bo pozno spadla i mialam najnjzej 10.6 napisali niedokrwistosc a teraz mam 12 :) bralam zelazo:)
Mama mowi ze ona bez ciazy ma 12:)
Jest taki czas ze i tak spadnie trochę bo dzidzia ciągnie z Ciebie ale jak będziesz brala zelazo albo dobrze się odżywiala to spoko:) narazie masz super hemo:)
 
Ja mialam anemie w ciąży ale teraz też mam tylko oprócz niskiego hematokrytu właśnie mialam niska hemoglobina, ale nie zawsze też hemoglobina w normie świadczy o braku anemii, bo teraz mam w normie 12 a żelazo grubo poniżej normy bo jest od 50 a ja mam 30 nie chce wiedzieć jakie mialam zelazo przy hemoglobinie 10 w ciąży;)
 
Aaa i kwas foliowy bierz ale pewnie masz w witaminach:)
Jak spadnie Ci poniżej 11 to kup sobie osobno zelazo bo to w witaminach to za malo go:)
 
Ja mialam anemie w ciąży ale teraz też mam tylko oprócz niskiego hematokrytu właśnie mialam niska hemoglobina, ale nie zawsze też hemoglobina w normie świadczy o braku anemii, bo teraz mam w normie 12 a żelazo grubo poniżej normy bo jest od 50 a ja mam 30 nie chce wiedzieć jakie mialam zelazo przy hemoglobinie 10 w ciąży;)
Mówisz kurcze ja nawet nie patrze nigdy na tamte wartości później zerkne ile mam ale odkad zelazo bralam to urosla do 12 ale mialam krótki czas kiedy spadła poniżej 11:)
Takze jak urosla przez żelazo to na pewno mialam go za malo:p
I lekarz mówi ze jest ładnie :)
 
O JAK mialam 10.6 to htc mialam 31,9%
Teraz mam 12 a htc 35,5:)
Teraz przed wizytą zrobię hemo to zobaczę wydaje mi się ze ponad 12 juz mam:)
 
reklama
Mówisz kurcze ja nawet nie patrze nigdy na tamte wartości później zerkne ile mam ale odkad zelazo bralam to urosla do 12 ale mialam krótki czas kiedy spadła poniżej 11:)
Takze jak urosla przez żelazo to na pewno mialam go za malo:p
I lekarz mówi ze jest ładnie :)
Właśnie gdybym nie badała poziomu żelaza to też bym nie wiedziała ale ja często biorę żelazo wtedy mi ładnie rośnie. Ale niestety szybko spada bo ja poprostu mam od czego mieć anemie;) mam mega dlugie i obfite @
 
Do góry