reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia- 1 szczepienie co tydzien?

Ellie123

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Lipiec 2016
Postów
785
Witam,
Zostalam pierwszy raz mama i czekaja nas pierwsze szczepienia, im wiecej czytam na ten temat tym bardziej jestem przerazona..
Moj maluszek w 2 miesiacu zycia powinien dostac: Dtap, Hib, Pneumokoki, IPV, wzwb, rota. Rozmawialismy z lekarzem i nam powiedzial ze powinnismy zrobic przynajmniej 3 pierwsze ( mieszkam w usa) Troche przerazaja mnie te szczepienia tzn skutki uboczne.. mam pytanie czy rozdzielalyscie szczepienia na 1 podczas jednej wizyty i co ile szczepilyscie?
 
reklama
Witam,
Zostalam pierwszy raz mama i czekaja nas pierwsze szczepienia, im wiecej czytam na ten temat tym bardziej jestem przerazona..
Moj maluszek w 2 miesiacu zycia powinien dostac: Dtap, Hib, Pneumokoki, IPV, wzwb, rota. Rozmawialismy z lekarzem i nam powiedzial ze powinnismy zrobic przynajmniej 3 pierwsze ( mieszkam w usa) Troche przerazaja mnie te szczepienia tzn skutki uboczne.. mam pytanie czy rozdzielalyscie szczepienia na 1 podczas jednej wizyty i co ile szczepilyscie?
Ja szczepilam 6w1 na początku, na żadne pneumokoki nie szczepilam. W czerwcu tamtego roku szczepilam kolejną dawką, wtedy syn miał 1.5 roku już i wyszedł NOP i to był ostatni raz jak to szczepilam i nie mam zamiaru szczepić kiedy kolwiek. A jak pojawi się kolejne dziecko absolutnie nie będę szczepila.
 
Ja zaszczepilam synka pierwszy raz (nie licząc szpitala) jak skończył 6 miesięcy, szczepionką na NFZ. Chciałam szczepić tak co pół roku kolejnymi, ale tu mnie straszą sanepidem i opieką społeczną. Nigdy też nie powiedziałam, że nie chcę zaszczepić dziecka, tylko chodzi mi o odstępy między nimi. Myślę, że gdybym zdecydowała się jeszcze na pneumokoki, to na pewno bym chciała je jakoś rozdzielić w czasie, a nie wszystkie naraz na jednej wizycie.
@andzelika87 jaki NOP u Was wystąpił?
 
U mnie córka szczepiona 5 w 1 po ostatniej dawce też wyszedł NOP. Mmr nie szczepiona uczulenie na białko jaja kurzego. Synek szczepiony tylko w szpitalu mial asymetrie i Wnm neurolog nie wyrazila zgody rehabilitowany do 1.5 roku, teraz pozostala jeszcze terapia SI. Zgody narazie cały czas nie mamy. Dodam że synek urodzony jako wcześniak w 35 tygodniu.
 
U mnie córka szczepiona 5 w 1 po ostatniej dawce też wyszedł NOP. Mmr nie szczepiona uczulenie na białko jaja kurzego. Synek szczepiony tylko w szpitalu mial asymetrie i Wnm neurolog nie wyrazila zgody rehabilitowany do 1.5 roku, teraz pozostala jeszcze terapia SI. Zgody narazie cały czas nie mamy. Dodam że synek urodzony jako wcześniak w 35 tygodniu.

Mój synek też miał asymetrie i wnm i nasz neurolog powiedział, że to nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia :(
 
Ja szczepilam 6w1 na początku, na żadne pneumokoki nie szczepilam. W czerwcu tamtego roku szczepilam kolejną dawką, wtedy syn miał 1.5 roku już i wyszedł NOP i to był ostatni raz jak to szczepilam i nie mam zamiaru szczepić kiedy kolwiek. A jak pojawi się kolejne dziecko absolutnie nie będę szczepila.

Jaki to był NOP?
Rozumiem, że MMR nie szczepiłaś?

KInga a jaki NOP u Ciebie? Ile córka ma teraz lat? Nadal nie szczepiona na MMR?
Moja też ma uczulenie na białko, ale lekarka bardzo chce zaszczepić. Obecnie ma 4, 5 roku i na dzień dzisiejszy jestem zdecydowana MMR nie podać
 
Mój synek też miał asymetrie i wnm i nasz neurolog powiedział, że to nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia :(
Duży już Twój synek? Wiem, że są neurolodzy, którzy każą szczepic. Mi powiedział, że przy problemach z układem nerwowym szczepienie a przedewszystkim szczepienie na krztusiec może mieć fatalne konsekwencje
 
Młodsza ma 16 miesięcy. Oprócz MMR ma wszystko wg kalendarza. Tez się boję powikłań, ale to są naprawdę trudne decyzje. Nie wiem jeszcze co z MMR u małej...

Chciałam szczepić osobno na wszystko ale i tak nie ma opcji w PL rozbicia MMR. Starsza córka miała osobno DPT HIB i Polio
 
reklama
Malaja córka około 4 godzin po szczepieniu zrobiła się senna, przestała kontaktować, lala mi się przez ręce. Wszystko nie trwało długo ale w końcu ją docucilismy. Mmr nie szczepilam, w lipcu skończy 7 lat. Nasza lekarka bez zgody alergologa nie poda, a alergolog nie wyraża zgody bo uczulona i koło się zamyka
 
Do góry