reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prezent na dzień dziecka

etie

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Październik 2012
Postów
52
Dziewczyny co dla noworodka na dzień dziecka? Trochę dziwna okazja, bo noworodek to raczej potrzebuje mamy i taty i nie przedmiotów, ale co mam odpowiadać rodzinie kiedy pytają?
 
reklama
Dziewczyny co dla noworodka na dzień dziecka? Trochę dziwna okazja, bo noworodek to raczej potrzebuje mamy i taty i nie przedmiotów, ale co mam odpowiadać rodzinie kiedy pytają?
Powiedz wprost, ze nic. Na prezenty przyjdzie porą, jeszcze nie jeden dzień dziecka przed wami.
 
Jak się powie że nic, to dalej rodzina chce coś tylko dalej ma "problem". Wśród moich znajomych i rodziny popularne jest że chcą jakąś zabawkę edukacyjną, zachęcają że ze względu na cenę niech się kilka osób złoży. I mi się to podoba takie rozwiązanie. Jak chcą kupować, niech kupują, ich pieniądze ;) a wolę kupić coś wedle życzenia niż mieć problem ze nie trafię kompletnie i zamiast ucieszyć czy pomóc to się zmarnuje.
 
etie Powiedz im czego Ci brakuje - może jakieś kosmetyki na lato lub czapeczka? Może ubranka, kocyk? Może zabawka szumiś lub czarno-białe książeczki? Może chciałabyś żeby kupili Ci wybraną przez Ciebie chustę do noszenia dziecka? Może jakieś grzechotki - ale polecam zwrócić uwagę na to, ze mają być lekkie i dobrej jakości? A może coś co się przyda za np. pół roku?
 
Etie może jest coś takiego jak pisze witch, że coś Ty potrzebujesz? Chusta to fajna sprawa, sama długo ją użytkowałam :) a dla noworodka pewnie dużo rzeczy już masz, ale tak sobie myślę, że ostatnio widziałam taką fajną poduszkę, która może służyć do karmienia a także jako pomoc w ćwiczeniu mięśni brzuszka dla maleństwa, bo można do niej dołożyć zabawki, lusterko, miękka książeczka i taka obręcz z kuleczkami :) poduszka nazywa się Boppy i jest z firmy Chicco, i z tego co widziałam można prać ją w pralce, więc nawet jak się dziecku uleje to można bez problemu ją wyczyścić :) a może niech rodzina się złoży na sesje fotograficzną u profesjonalnego fotografa? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Dziękuję dziewczyny za pomysły. Faktycznie przydałyby się książeczki kontrastowe, kosmetyki też się szybko kończą więc czemu nie, a ładne ubranko czy czapeczka zawsze ucieszy:) Nie pomyślałam o poduszce do karmienia jako o prezencie dla dziecka, ale faktycznie to dobre wsparcie - kupuję ten pomysł:)
Właściwie to fajnie, że rodzina pyta co chcemy na dzień dziecka, bo faktycznie zawsze coś się znajdzie, czego nam brakuje, albo co fajnie by było mieć.
 
etie ja polecam praktyczne prezenty, z których i ty i noworodek skorzystacie. My mamy projektor Chicco First Dreams i teraz służy nam jako lampka nocna oraz czasem włączam melodie, aby wyciszyć dziecko przed snem. Gdy będzie starsze będę włączać projekcje gwiazdek , które można obserwować na suficie w zmieniających się kolorach. Jest to też fajny element dekoracyjny. Polecam takie rozwiązania 2 w 1.
 
póki dziecko małe można kupić cokolwiek, wszystko się przyda, ubranka, bajki itp, gorzej już trafić w gust wybrednego przedszkolaka
 
reklama
Lubię niestandardowe prezenty i przy takich okazjach polecam np. mini sesje zdjęciową dla rodziny. Albo wspólne wyjście i wspólnie spędzony czas, w parku, w restauracji z ogrodem. Żeby wszyscy mogli odpocząć: rodzicom poda się gotowy obiad a dziecko będzie miało rodziców tylko dla siebie.
 
Do góry