reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bezmięsne obiady

werka921

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Październik 2017
Postów
627
Miasto
Bydgoszcz
Hej!
Przed ciążą mięso na obiad jadłam prawie codziennie. Niestety, od początku ciąży sam zapach gotowanego/smażonego/pieczonego mięsa był dla mnie nie do zniesienia... Z czasem wstręt do zapachu zaniknął, ale nadal nie dam rady ani nie mam ochoty jeść mięsa.
Jestem już w 23 tygodniu ciąży i wyczerpały mi się pomysły co tu jeść...
Pierogami, naleśnikami, makaronami już się objadlam, bo ileż można w kółko to samo...
Szukam jakiegoś pomysłu na bezmięsny obiad, bo po prostu obecnie obiad to jest mus i przykry obowiązek. Cieszę się jak mam już go zjedzonego.
PS. Jeśli jestem w złej kategorii tematycznej to proszę mnie śmiało odsyłać gdzie indziej, po prostu mam wrażenie że ta kategoria to taki trochę "hydepark"

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Aaa i dodam że nigdy nie byłam fanką zup, po prostu nie potrafię się najeść zupa :/

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zajrzyj na blogi wegetariańskie i wegańskie: np. jadłonomia, wegannerd, vegenerat biegowy, vegebanda
Lubię tez kwestia smaku sa z miesem i bez- szukasz po składnikach lub rodzaju dania
 
Zajrzyj na blogi wegetariańskie i wegańskie: np. jadłonomia, wegannerd, vegenerat biegowy, vegebanda
Lubię tez kwestia smaku sa z miesem i bez- szukasz po składnikach lub rodzaju dania
Oo ciekawe, na jednym z tych znalazłam przepis na mielone kalafiorowe:))

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
wszelkiego rodzaju kotleciki z ziemniaków, pieczarek, kasz różnego rodzaju, fasoli, cieciorki do tego surówka i masz obiad :) na szybko warzywa na patelnię + jajko sadzone, racuchy z jabłkami, zapiekanki warzywne, lasagna bez mięsa
a jesz ryby? bo to też bardzo poszerza repertuar obiadowy
teraz jest mnóstwo przepisów wegetariańskich w necie, na pewno znajdziesz coś co Ci podpasuje :)
 
wszelkiego rodzaju kotleciki z ziemniaków, pieczarek, kasz różnego rodzaju, fasoli, cieciorki do tego surówka i masz obiad :) na szybko warzywa na patelnię + jajko sadzone, racuchy z jabłkami, zapiekanki warzywne, lasagna bez mięsa
a jesz ryby? bo to też bardzo poszerza repertuar obiadowy
teraz jest mnóstwo przepisów wegetariańskich w necie, na pewno znajdziesz coś co Ci podpasuje :)
Póki co znalazłam właśnie parę obiadów, które mi pasują.
W piekarniku właśnie mi się robią kotlety kalafiorowe :))

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
To ja dodam od siebie, że warto poszukać w przepisach z soczewicą. Nie jem mięsa od dziecka, a z soczewicy można zrobić super kotlety, pulpety itp.
 
Hitem mojej ciąży (też nie mogę patrzeć na mięso i robię wszystko żeby nadrobić "stracone" białko :/) są wege burgery- buła z warzywami, sosem jogurtowym i klopsem z kaszy jaglanej i warzyw- i wszystkie możliwe potrawy z tofu.
 
reklama
Polecam bardzo pęczak
51194621-l_c24f-x0y0xx1803yy1191.jpg

Jest bogatym źródłem błonnika, węglowodanów, wit. z grupy B, E, K ...folianów, minerałów takich jak: magnez, fosfor, cynk, selen, mangan, miedź :) I co najważniejsze jest pycha.
 
Do góry