reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to może być ciąża?

Dołączył(a)
16 Luty 2018
Postów
4
Witajcie. Ostatnia miesiączkę miałam 19.01. Cykle przeważnie co 27 dni. 12 lutego zdecydowaliśmy się z narzeczonym na stosunek przerywany (prawdopodobnie nie zdazyl wyjść na początku wytrysku lecz reszta spermy zostala wyrzucona na zewnatrz). Bylo to 2 dni przed planowanym okresem lecz nie dostałam go do tej pory. W noc po stosunku odczuwalam bóle jak przed okresem. Od 13.02 przez caly czas mam bole krzyzowe. Czy możliwe że w dzień stosunku moglam zajsc w ciaze?
 
reklama
Rozwiązanie
Btw. to też jest ujęte w ulotce, by test powtórzyć po 10 dniach. Dlatego pisałam ,,wg instrukcji testu". Generalnie nikt kilka dni po stosunku nie jest w stanie stwierdzić czy doszło do zapłodnienia i trzeba czekac, oh wait, to też już napisałam ;p
Ale jak moze zrobić test albo betę jak od stosunku minelo raptem 5 dni ? Nic nie wyjdzie jeszcze z dobry tydzień trzeba poczekac jeszcze
I tak odrazu po stostunku objawy mialas xD
Czekaj na okres ..organizm to nie zegarek zawsze sie spoznic moze..
A sama napisalas przeważnie 27 dniowe..
Watpie ze przy takich cyklach owu tak pozno by wypadła ale moze sie myle..
A jak facet nie potrafi sie kontrolować to niech kupuje gumki
Nikt Ci tu nie wywrozy nie dostaniesz to tak jak koleżanki pisza za tydzień test albo beta.
 
To ogółem jeden raz kiedy pozwolilam na stosunek bez zabezpieczenia poniewaz mamy juz synka i na razie uwazalismy bo za niedługo slub. Moze dlatego za bardzo wymyslam bo sie obawiam tej ciazy. Wiem ze nie występują objawy od razu po stosunku ale dziwi mnie fakt ze mam bole krzyzowe do teraz a nigdy wczesniej mi sie to nie zdarzylo.
 
Ostatnia edycja:
Ale jak moze zrobić test albo betę jak od stosunku minelo raptem 5 dni ? Nic nie wyjdzie jeszcze z dobry tydzień trzeba poczekac jeszcze
I tak odrazu po stostunku objawy mialas xD
Czekaj na okres ..organizm to nie zegarek zawsze sie spoznic moze..
A sama napisalas przeważnie 27 dniowe..
Watpie ze przy takich cyklach owu tak pozno by wypadła ale moze sie myle..
A jak facet nie potrafi sie kontrolować to niech kupuje gumki
Nikt Ci tu nie wywrozy nie dostaniesz to tak jak koleżanki pisza za tydzień test albo beta.

Ale jak moze zrobić test albo betę jak od stosunku minelo raptem 5 dni ? Nic nie wyjdzie jeszcze z dobry tydzień trzeba poczekac jeszcze
I tak odrazu po stostunku objawy mialas xD
Czekaj na okres ..organizm to nie zegarek zawsze sie spoznic moze..
A sama napisalas przeważnie 27 dniowe..
Watpie ze przy takich cyklach owu tak pozno by wypadła ale moze sie myle..
A jak facet nie potrafi sie kontrolować to niech kupuje gumki
Nikt Ci tu nie wywrozy nie dostaniesz to tak jak koleżanki pisza za tydzień test albo beta.

To ogółem jeden raz kiedy pozwolilam na stosunek bez zabezpieczenia poniewaz mamy juz synka i na razie uwazalismy bo za niedługo slub. Moze dlatego za bardzo wymyslam bo sie obawiam tej ciazy. Wiem ze nie występują objawy od razu po stosunku ale dziwi mnie fakt ze mam bole krzyzowe do teraz anigdy wczesniej mi sie to nie zdarzylo.
 
Ostatnia edycja:
reklama
reklama
Czyli jednak nie oczywiste. W instrukcji dołączonej do opakowania testu ciazowego masz napisane by wykonać go w dniu spodziewanej menstruacji. Zamiast bez sensu klepać oceny, wpierw sprawdź do czego się odnosisz.

W przypadku kiedy owulacja przypada w połowie cyklu to i owszem w dniu spodziewanej miesiączki test może wyjść, natomiast gdy owulacja się przesunie, dojdzie do zapłodnienia konieczna jest jeszcze implantacja zarodka (ok. 7-14 dni PO stosunku) i od tego momentu beta z krwi może wyjść a test jednak jest mniej czuły i kilka dni trzeba poczekać aż test pokaże 2 kreski
Owulacja + stosunek w połowie cyklu = test w dniu spodziewanej miesiączki (czyli 14 dni po owulacji)
Owulacja + stosunek np. w 18-20 dniu cyklu lub później = test 14 dni po STOSUNKU a nie w dniu spodziewanej miesiączki lub oczywiście beta która jest czulsza
Instrukcja w teście swoją drogą ale wiele na tym forum było przypadków że test dopiero po tygodniu spóźnienia lub dwóch wychodził
 
Do góry