reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy moje dziecko usiądzie?

unreallove

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
17 Luty 2018
Postów
31
Witam wszystkich :).
Powoli zaczynam się martwić, moja córka ma już skończone 7 miesięcy, za parę dni kończy 8 i jeszcze nie siada. Próbuje się podnosić, jednak gdy ją sadzam to leci do przodu i nie potrafi utrzymać równowagi, powinnam się martwić?
 
reklama
Rozwiązanie
Moja teściowa chciała roczną na nocnik sadzac bo jej dzieciaki to już siedziały. A co do siadania to moja miała 5 i już siedziała ale sama usiadła później.jak miala 7 msc to byłam na bilansie i pediatra wzięła ją za rączki A ona ustala.lekarka się śmiała że szybciej pójdzie na nogi niż usiądzie.A teraz spotkałam się że znajomą dziecko 11msc siedzi ale nie siada wyszła z usg i chirurg powiedział wszystko ok.widocznie ten typ tak ma.Takze głowa do góry i tak jak piszą dziewczyny każde dziecko jest inne
No cos Ty moja ma 8 i tez nie siedzi ! Najpierw musi porzadnie zaczac raczkowac bo dziecko z pozycji raczka siada .Nie ma tak silnych miesni brzucha by zrobic to z innej pozycji.

Nie masz sie czym martwic ma jeszcze duzo czasu.

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Spokojnie, moja usiadła dwa dni przed skończeniem 8 miesiąca, a dwa miesiące później postawiła pierwsze kroki. Czasem dziecko robi coś później, ale nadrabia innymi umiejętnościami
 
Mój raczkował mając 7 miesięcy, a usiadł mając 11.

Jeśli przebieg rozwoju jest "liniowy" i nie ma regresji, to na pewno wszystko przyjdzie w swoim czasie.
 
Moj usiadl na 6.5 miesiaca z czworaka bo wcześniej raczkowal ;)
Sam zaczal chodzić jak mial 9 miesięcy .
A kolezanki coreczka usiadla z czworaka jak nie miala 6 miesięcy myslalam ze moj szybki ale jej to ewenement ..6 mies to juz stala xD

Ale Twoje dziecko ma jeszcze czas ;)
Zależy od dziecka.
 
No cos Ty moja ma 8 i tez nie siedzi ! Najpierw musi porzadnie zaczac raczkowac bo dziecko z pozycji raczka siada .Nie ma tak silnych miesni brzucha by zrobic to z innej pozycji.

A to roznie moze byc. Moja najpierw usiadla z pozycji na czworaka a miesiac pozniej zaczela raczkowac. Usiadla w 8 w 9 zaczela raczkowac. Takze Twoja autorko ma czas.
 
Witam wszystkich :).
Powoli zaczynam się martwić, moja córka ma już skończone 7 miesięcy, za parę dni kończy 8 i jeszcze nie siada. Próbuje się podnosić, jednak gdy ją sadzam to leci do przodu i nie potrafi utrzymać równowagi, powinnam się martwić?
Spokojnie. Mój syn miał 9 miesięcy jak pierwszy raz usiadł. I pamiętaj nie sadzaj, bo zamiast pomagac- szkodzisz.
 
reklama
reklama
Do góry