reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki smoczek wybrać ??

KaIno

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Marzec 2018
Postów
531
Witam , pisze w imieniu koleżanki która potrzebuje pomocy a sama nie ma czasu żeby zapytać . Otóż jest Ona mama 2 tygodniowej dziewczynki , która bardzo lubi spędzać czas przy jej piersi ( która jest już nie zle popękana). Pytanie brzmi - czy może już dawać jej smoczek ( żeby po jedzeniu ja trochę oszukać, uspokoić i mieć czas na inne rzeczy ) a jeśli tak to jaki smoczek byłby najlepszy ?? Pozdrawiam


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej ja tez daje MAM i dzieci przyswoilu beznproblemu. Nie wiem czy jest to zaleta smoczka cxy moje dzieci sa smoczkowe. Czasem bywa tak ze mozna sprobowac kazdy rodzaj smoczka a dziecko i tak odrzuci i nie bedzie chcialo ssac. Ja smoczka dawalam juz w pierwszych dobach. Na piersi kolezanka jiech uzyje swojego mleka lub alantan
 
Hej ja tez daje MAM i dzieci przyswoilu beznproblemu. Nie wiem czy jest to zaleta smoczka cxy moje dzieci sa smoczkowe. Czasem bywa tak ze mozna sprobowac kazdy rodzaj smoczka a dziecko i tak odrzuci i nie bedzie chcialo ssac. Ja smoczka dawalam juz w pierwszych dobach. Na piersi kolezanka jiech uzyje swojego mleka lub alantan

Mi tez się wydawało ze można dawać od samego początku ale jej w szpitalu powiedzieli ze nie, bo to zaburzy odruch ssania . Wiec z tad pytanie do mam z doświadczeniem


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kochana nie! Do 3 miesiąca normuje się laktacja!
Do 3 mies nie jest polecany .
Smoczek może ale nie musi aczkolwiek jest ryzyko

Bo ssa się go calkiem inaczej niż pierś. ja bym się bała trochę.
Dzieci na początku wiszą bo mają potrzebę ssania i bliskości później to mija.
I musi maluch ssać żeby wypracować laktacje aby później w cudowny sposób mleko nie zniknęło. ;)
Fajna jest teoria 4 trymestru
Może kupić nakładki na jakiś czas.
A najlepiej niech wietrzy smaruje swoim mlekiem lub maltanem i dostawia. One muszą się przyzwyczaić do nowej sytuacji :) W końcu nigdy tak nie były przez nikogo używane:).
Ja na początku płakałam z bólu jak dostawialam ,później minęło jak ręką odjął i sama przyjemnosc
Poleć jej blog hafija i Mataja:)
Mój bezsmoczkowy;)
 
Kochana nie! Do 3 miesiąca normuje się laktacja!
Do 3 mies nie jest polecany .
Smoczek może ale nie musi aczkolwiek jest ryzyko

Bo ssa się go calkiem inaczej niż pierś. ja bym się bała trochę.
Dzieci na początku wiszą bo mają potrzebę ssania i bliskości później to mija.
I musi maluch ssać żeby wypracować laktacje aby później w cudowny sposób mleko nie zniknęło. ;)
Fajna jest teoria 4 trymestru
Może kupić nakładki na jakiś czas.
A najlepiej niech wietrzy smaruje swoim mlekiem lub maltanem i dostawia. One muszą się przyzwyczaić do nowej sytuacji :) W końcu nigdy tak nie były przez nikogo używane:).
Ja na początku płakałam z bólu jak dostawialam ,później minęło jak ręką odjął i sama przyjemnosc
Poleć jej blog hafija i Mataja:)
Mój bezsmoczkowy;)

Mówiłam jej żeby poczytałam sobie tu na BB ale biedna mówi ze nie ma ani czasu ani sił . Mała ciagle płacze uspokaja się przy piersi ale nie je , nie jeSt głodna . Chce poprostu mieć go w buzi i tyle . Z tad pomysł żeby między karmieniem dawać jej smoczek


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mówiłam jej żeby poczytałam sobie tu na BB ale biedna mówi ze nie ma ani czasu ani sił . Mała ciagle płacze uspokaja się przy piersi ale nie je , nie jeSt głodna . Chce poprostu mieć go w buzi i tyle . Z tad pomysł żeby między karmieniem dawać jej smoczek


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja bym nie dawała..bo i tak może się nie uspokoić. Dzieci nie są głupie.
I może zaburzyć odruch ssania.
Jak wyżej pisałam.
Takie noworodki mają potrzebę ssania czasem porównywalna z głodem.
I zapach mamy chcą czuć .
Musi to przeczekać ..poprostu.. na pewno jej ciezko ale to mija i później dzidzia ma duże przerwy fajne:)
 
reklama
Do góry