reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowlę alergia potrzebuje porady

smilestyle

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Grudzień 2017
Postów
42
Drogie mamy, mój synek ma wysypkę na buzi, pediatrzy oraz trzech dermatologów stwierdziło wcześniej, że trochę przesadzam bo to hormony i zniknie. Nie znikło, skórka za jedym uszkiem zaczęła schodzić, ma dwa miejsca na ciałku takie chropowate w dotyku, kupki są śluzowate. Karmię synka piersią, ma 4,5 miesiąca.
Odstawiłam 5 tygodni temu cały nabiał ( mleko jogurty itp odstawione ok 3 ms temu)2 tygodnie temu odstawiłam pszenice, wszystkie potencjalne alergeny odstawiłam 5 dni temu, nic nie pomogło jem obecnie tylko ryż np. z cukrem, makaron kukurydziany pije tylko wodę.Mam dosyć ale synkowi dalej na buzi coś wychodzi i kupki nie są lepsze. Czy takiemu małemu dziecku można wykonać test alergiczne?
Bardzo chcę karmić synka piersią, ale chyba nie widzę już ratunku.
 
reklama
Zamień ryż i kukurydze na coś innego. I zobacz.
Bo moja akurat kukurydza bardzo uczula.
Stopniowo będzie akceptować więcej produktów. U nas tez było bardzo źle. Jadłam jak ty. I dalej karmie i już w końcu mogę jeść normalnie
 
Zamień ryż i kukurydze na coś innego. I zobacz.
Bo moja akurat kukurydza bardzo uczula.
Stopniowo będzie akceptować więcej produktów. U nas tez było bardzo źle. Jadłam jak ty. I dalej karmie i już w końcu mogę jeść normalnie
Jem tylko te dwa produkty, co byś poleciła zamiast tego? Robiłaś testy córeczce czy udało się samemu znaleźć alergeny?
 
U nas wyszły testy około roku, aż się alergolog dziwiła, że tak szybko.
To prawda, kukurydza może uczulać..
 
U nas wyszły testy około roku, aż się alergolog dziwiła, że tak szybko.
To prawda, kukurydza może uczulać..
Dzwoniłam właśnie do jednej z większej placówek w okolicy, testy robią od 6 miesiąca, młodszym dzieciom zrobią ale jeśli alergolog na takie zalecenie.
Czy podczas tego badania pobierane jest dużo krwii?
 
Smilestyle - jak była z córką to był kłopot z wkłuciem i w ogóle krew nie chciała lecieć
Mąż był z synem, ale nie pamięta. Tak czy siak dyskomfort jest.
 
Smilestyle - jak była z córką to był kłopot z wkłuciem i w ogóle krew nie chciała lecieć
Mąż był z synem, ale nie pamięta. Tak czy siak dyskomfort jest.
Wiadomo jak to z takimi maluszkami.
Wykluczyłam wszystko te dwa produkty zostały, dzisiaj po Waszych odpowiedziach zostawiłam i je, ugotowałam ziemniaki. Ale czuję, że długo tak nie pojadę. :(
 
Smilestyle - przede wszystkim poradź się lekarza, czy rzeczywiście powinnaś wyłączać produkty. Wiem co przeżywasz, bo miałam podobnie.. To udręka. Mnie pomogło zapisywanie to czego jem i wpisywanie obserwacji co się dzieje z dzieckiem. Ale tak po prawdzie - że to pszenica to dopiero po historii jednego znajomego wpadłam.
 
Smilestyle - przede wszystkim poradź się lekarza, czy rzeczywiście powinnaś wyłączać produkty. Wiem co przeżywasz, bo miałam podobnie.. To udręka. Mnie pomogło zapisywanie to czego jem i wpisywanie obserwacji co się dzieje z dzieckiem. Ale tak po prawdzie - że to pszenica to dopiero po historii jednego znajomego wpadłam.
Zapisuje co jem, ale tak jak pisałam przez ostatnie 5 dni jadłam tylko dwa produkty. 20 marca kolejna wizyta u dermatologa. Mam nadzieję, że coś się dowiem.
 
reklama
Do góry