reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wakacje we wrześniu z uczniem SP

witch84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2015
Postów
11 161
Orientujecie się może jak wyglądają przepisy i ich stosowanie, jeśli chodzi o nieobecność dziecka w szkole w trakcie roku szkolnego?
Zbliża się pierwszy wrzesień i córka moja idzie do pierwszej klasy. A już od wielu lat stosujemy strategię wyjazdu w góry na przełomie września i października.
Jak do takich wyjazdów podchodzą szkoły/kuratorium?

PS. Już rozważam zostawienie dzieci z dziadkami i wspólne wakacje we dwoje ;-)
 
reklama
Myślę że nie warto aby opuszczała szkołę z powodu takiego wyjazdu. Na tego typu atrakcje jest czas w wakacje/ferie/długie weekendy. Powinna wiedzieć że szkoła to teraz jej główny obowiązek i nie może sobie jej od tak opuścić. Zależy też ile taki wyjazd miałby trwać. Jeśli od pon do piątku to na pewno bym odpuściła. Narobi sobie zaległości a i nauczyciele na pewno przychylnie nie będą na taką nieobecność patrzeć
 
Nikt z tygodnia nieobecności nie będzie robił problemów :) Bardziej bym się martwila o stosunki między dziećmi. Zwłaszcza że jest to pierwsza klasa, robią się grupki itp. Każdy robi jak uważa.
 
Ja pytam tak ogólnie ;-) Bo to może zdarzyć się i za 5 czy 10 lat ;-)
Tylko sobie sonduje jakie jest podejście społeczeństwa i zbieram informację.
Wszelkie punkty widzenia są mile widziane ;-)
 
Ja bym jednak od razu na dzień dobry takich akcji nie robiła. Jednak pierwsze dni w szkole są bardzo istotne dla samego dziecka i nauczycieli też.
Zresztą szkoła rządzi się prawami swoimi a wyjazdy swoimi i raczej nie czas na nie podczas roku szkolnego.
 
Ostatnia edycja:
To też zależy od dziecka są takie co chętnie się uczą i nie mają żadnych problemów z nadrabianiem zaległości i odwrotnie. Nie zawsze rodzice mogą wziąć wolne jak dzieci mają wolne, a to może być dla dzieci dodatkowa "chwila" rekaksu w ciągu roku :) choć i tak mają ich sporo ;). Jak dzieci się dobrze uczą to i nauczyciele nie mają nic przeciwko.
 
Orientujecie się może jak wyglądają przepisy i ich stosowanie, jeśli chodzi o nieobecność dziecka w szkole w trakcie roku szkolnego?
Zbliża się pierwszy wrzesień i córka moja idzie do pierwszej klasy. A już od wielu lat stosujemy strategię wyjazdu w góry na przełomie września i października.
Jak do takich wyjazdów podchodzą szkoły/kuratorium?

PS. Już rozważam zostawienie dzieci z dziadkami i wspólne wakacje we dwoje ;-)
A ja bym ją puściła do szkoły ew.przesunęła wyjazd. Pierwsza klasa to zawiązywanie więzi, poznawanie się ... Po tygodniu w klasie syna dzieciaki już się świetnie dogadywały. Może być jej trudno się wbić, gdy np. dzieci dobiorą się w pary w ławkach. Takie moje zdanie ...
 
A ja bym ją puściła do szkoły ew.przesunęła wyjazd. Pierwsza klasa to zawiązywanie więzi, poznawanie się ... Po tygodniu w klasie syna dzieciaki już się świetnie dogadywały. Może być jej trudno się wbić, gdy np. dzieci dobiorą się w pary w ławkach. Takie moje zdanie ...
Ale Pani
Ja pytam tak ogólnie ;-) Bo to może zdarzyć się i za 5 czy 10 lat ;-)
Tylko sobie sonduje jakie jest podejście społeczeństwa i zbieram informację.
Wszelkie punkty widzenia są mile widziane ;-)

Pytanie orientacyjnie może nie dotyczyć pierwszej klasy :)
 
reklama
No to moze zle zadalam pytanie. Interesuje mnie ogolna kwestia wakacji w trakcie roku szkolnego. Niezaleznie od wieku (klasy) dziecka i od miesiaca, w ktorym dojdzie do przerwy w nauce.
Przyklad wrzesniowy - to tylko przyklad. Mozemy zamienic termin na koniec kwietnia.
 
Do góry