reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo nerwowy noworodek

Dołączył(a)
13 Maj 2018
Postów
1
Witam. Mam maluszka 3 tygodniowego, bardzo dużo siedzial na piersi, po wizycie położnej środowiskowej i stwierdzeniu ze pokarmu nie wystarcza, zaczęliśmy dokarmiac mm. Mały ma silny odruch ssania, po dwóch dniach od dokarmiania płacze przy piersi już nie chce ssać, zasypia i śpi ze smoczkiem tylko, po wypluciu zaraz się budzi. Co na to poradzić? Przejdzie mu to i będzie spal bez smoczka? Jeśli będziemy karmić tylko mm? Martwię się o niego
 
reklama
Nie ocenia się w ten sposób czy masz wystarczająco mleka, ocenia się to przez przyrosty wagowe dziecka. Noworodek ma prawo chcieć wisieć na cycu cały czas. Co do smoczka nie pomogę bo mnie on nie dotyczy. Ogólnie nie zaleca się podawania przed ukończeniem 4tyg bo może zaburzyć odruch ssania. Wybierz się do doradcy laktacyjnego i jeśli możesz zmień położną.
 
Jeju jak to slysze ze polozna kazala dokarmiac bo dziecko wisi to jestem załamana :( Jaki w Polsce jest niedouczony personel.. Ja to chyba szczescie mialam z poloznymi...
Jesli maluch przybiera i robi siusiu znaczy ze sie najada.Nie ma sily zeby dziecko non stop wisialo a Ty mleka nie miała.
Dziecko na poczatku moze wisiec 24 na dobe to potrzeba ssania i bliskosci.Dziecko je od 5 do 15 min. Pomysl jakby tyle jadlo co wisi to by peklo..Z reszta to czuc kiedy je a kiedy ssa. To wiszenie mija z czasem. I tak tez dziecko wypracowuje laktacje. Mojej przyjaciółki corka wisiała na poczatku non stop tylko cyc uspokajal ,minelo;-)
Mleko mamy tez jest delikatne .(lekkostrawne)

.A jak dalas butle to niektóre dzieci potem nie chcą cyca bo z butelki szybciej leci z piersi na poczatku trzeba sie nameczyc zadna filozofia.
Trzeba samemu sie doszkalac bo u nas wiedza o KP strasznie kuleje. Ja bym taka polozna wysmiala porostu ze niszczy laktacje.
Wczoraj wlasnie bylam w odwiedzinach u kolezanki ma miesięcznego synka tez dokarmiala za rada poloznej bo Jasiek wisial wytlumaczylam jej co i jak i dzisiaj mi pisala ze zaluje ze wczesniej nie skorzystała z rad i czyjegos wsparcia posłuchała tej poloznej i dokarmiala bo okazalo sie ze to w ogole nie potrzebne i maly od wczoraj na samym cycu spokojniejszy i jest super.i dziekowala .Nie to ze sie wyjmadrzam ale to juz ktoras koleżanka ktorej bardzo pomoglam a chciały kończyć KP .
Zmien polozna na taka ktora ma najświeższa wiedze chociaz u mnie byla dwa razy i wiecej nie potrzebowałam idz do doradcy poczytaj sobie blog Hafija babka która uratowala tysiace KP.
I uruchom swoje piersi.:-)
Z reszta sama piszesz ze synek ma silna potrzebe ssania wiec masz odpowiedź dlaczego wisi.
Strasznie Ci namieszala..i maluszkowi.
Poloz sie i daj synkowi ssac mama i cyc to teraz
najwzniejsze rzeczy dla niego w koncu zlapie.
W razie w mozesz napisac na priv do mnie :)
 
Ostatnia edycja:
Ja miałam podobnie przy dokarmianiu mm ze dziecko nie chciało juz ssać piersi. Z tego co wiem tak często bywa. A że smoczkiem to tak już jest. A to całkowicie normalne że dziecko by cały czas ssalo to noworodek przecież.
 
Ja miałam podobnie przy dokarmianiu mm ze dziecko nie chciało juz ssać piersi. Z tego co wiem tak często bywa. A że smoczkiem to tak już jest. A to całkowicie normalne że dziecko by cały czas ssalo to noworodek przecież.
Ja kilka razy dalam butelke z moim mlekiem ale synek akurat butelke odrzucił ale polowa dzieci wybiera bo mniej wysilku .
Co do reszty to sie zgadzam.;)
 
Ja kilka razy dalam butelke z moim mlekiem ale synek akurat butelke odrzucił ale polowa dzieci wybiera bo mniej wysilku .
Co do reszty to sie zgadzam.;)
No tak mnie wtedy moja kuzynka straszyła ze zacznę dokarmiać to nie będzie chciał ssać bo łatwiej. A wiadomo ze każdy wybierze drogę na skróty
 
No tak mnie wtedy moja kuzynka straszyła ze zacznę dokarmiać to nie będzie chciał ssać bo łatwiej. A wiadomo ze każdy wybierze drogę na skróty
Tak moj mial gdzies butelke ale znam takie dzieci ktore odrzucily pierś. A na początku jak noworodek ćwiczy miesnie to musi sie nameczyc bo używa 3 razy wiecej ssajac pierś niz butle.
 
reklama
Ja z kolei obecnie juz 6 tydzien przy KP - byly dni ze jadl co pol h, obecnie robi sir glodny co poltorej godziny. Ale nie dalabym sobie wmowic ze sie nie najada, to zreszta widac gdy maly sie naje i az juz nie moze wiecej zmiescic :) jesli natomiast zasypia zbyt szybko to mozna lekko rozbudzac zeby troszke wiecej possal tego wartosciowwgo mleka :) poki co raz dalam odciagniete mleko z butlo to tak szybko zjadl ze az mu co chwile przerywalam zeby sie nie zachlysnal :) to z butli leci duzo latwiej i dziecko moze sie zrobic wygodne, ale podejrzewam że jesli bedzie glodne to pomarudzi ale piersi nie odrzuci :) wiec probuj dopoki masz czym karmic, chyba ze Tobie nie zależy :)
 
Do góry