reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie mm po nenatalu z HA

Blondyna544

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
21 Styczeń 2018
Postów
41
Witam.
Pediatra zalecił przejscie z nenatalu na HA bo mała krzywi się po moim mleku, pręży i robi się czerwona i wydaje gardlowe dzwieki. Pradopodobnie to uczulenie na mleko krowie. Mam unikać nabiału ale niezbyt się da wiadomo. No i tu jest problem bo jakie :bebilon pepti czy zwykle ha? Ja kupiłam z rozpędu w aptece pepti ale mam wątpliwości nie chce jej zaszkodzić bo i tak meczymy sie z bólami brzucha. Mała robi kupkę raz na 3 dni cuchnaca i zielona. Dostaje kolzym i espumisan. Gazy schodza jej dobrze.
Czy umówić się na wizytę do lekarza ? Wtedy jak byliśmy u lekarza nie było takiego problemu z kupka.
 
reklama
Umów się. Da się unikać mleka choć nie łatwo. Karmułam starszą córkę totalnego alergika rok piersią potem bebilon pepti drugi rok.
 
Bebilon pepti jest dla dzieci ze wskazaniem przy nietolerancji mleka. U mnie synek był na piersi,później na HA a obecnie na pepti bo ma stwierdzone AZS.ja bym poszła do pediatry dopytac.jeśli stwierdzi,ze mała powinna pić pepti to poproś o receptę. Do roku czasu jest zniżka i płacisz wtedy 30% ceny.to duża oszczędność jeśli sama chciałabyś kupować to mleko. Nam pediatra wypisuje 5 puszek na receptę i nie trzeba ciągle chodzić.
 
Bebilon pepti jest dla dzieci ze wskazaniem przy nietolerancji mleka. U mnie synek był na piersi,później na HA a obecnie na pepti bo ma stwierdzone AZS.ja bym poszła do pediatry dopytac.jeśli stwierdzi,ze mała powinna pić pepti to poproś o receptę. Do roku czasu jest zniżka i płacisz wtedy 30% ceny.to duża oszczędność jeśli sama chciałabyś kupować to mleko. Nam pediatra wypisuje 5 puszek na receptę i nie trzeba ciągle chodzić.
My mielismy zaswiadczenie od alergologa i zanioslam je do przychodni i po 8-10 puszek dostawalam na recepcie ;-) i byl spokoj na miesiac.
I chyba nawet dluzej niz do roku mozna. U nas co prawda nie bylo potrzeby bo w ok 10 mcu na zwykle Bebiko udalo sie przejsc ale pediatra mowil ze jak bedzie dalej zaswiadczenie to bedą pisac refundacje ;-)
 
Do góry