reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w wodzie ktoś miał? jak wygląda?

kluseczka89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Styczeń 2018
Postów
441
Hej dziewczyny;) czy któraś z Was miała poród w wodzie? Jak wygląda taki poród? jak trzeba być przygotowanym? Czy woda w jakiś sposób pomaga w trakcie porodu? Czy można mieć znieczulenie jednocześnie? Zastanawiam sie nad takim porodem ale kompletnie nie wiem jak to wszystko wygląda, a klinika do której chodzę umożliwia takie porody. Dziewczyny opiszcie prosze jak to wygląda.
 
reklama
Ja miałam taki poród i bardzo polecam . Woda uśmierza ból podczas skurczy i jest to mniejszy szok dla dziecka podczas porodu. Myślę , że znieczulenia nie będziesz potrzebować bo sama woda bardzo koi ból.
 
Ja miałam taki poród i bardzo polecam . Woda uśmierza ból podczas skurczy i jest to mniejszy szok dla dziecka podczas porodu. Myślę , że znieczulenia nie będziesz potrzebować bo sama woda bardzo koi ból.
no ja bym wlasnie chciała bez znieczulenia, po ostatnim porodzie bardzo dlugo dochodzilam do siebie..bylam bardzo spuchnieta i porozrywalo mnie we wszystkie strony..teraz chcialabym zeby bylo inaczej i tak wymyslam troche..moze woda + masaże i az tak mnie nie uszkodzi..kurcze nie wyobrazam sobie dochodzic do siebie pół roku, i w sumie bylam tak zmasakrowana ze nawet po 5 latach jak sie tam myje to mnie ciągnie albo boli.. w jakim mieście mialas porod z woda? umawiałaś sie wczesniej jak to wyglada?
 
Poród w wodzie i do wody to dwie różne sprawy. Ja rodziłam w wodzie ale nie do wody. Z wanny wyszłam przy pełnym rozwarciu. Wcześniejszy etap w wannie. Szczerze nie widzę różnicy. Fakt że woda zmbiejsza ból i rozluźnia ale tylko do pewnego momentu. Z tego co się orientuję ZZO wyklucza poród do wody.
 
Nie z mojego doświadczenia ale siostry mojego męża.
Tez chciała poród w wodzie i z chwila kiedy weszła do wanny zatrzymała sie jej akcja porodowa. Skończyło sie na kleszczach i generalnym poharataniu części intymnych. Stwierdziła ze nigdy więcej..
 
Jestem matką trójki dzieci. Dwa razy rodziłam w wodzie, za pierwszym razem na łóżku. Choć ból jest nieznacznie zmniejszony, wszystko idzie luźniej i jest to zdrowsze dla dziecka. Noworodek nie odczuwa takiego szoku, ze spokojnego brzucha przechodzi do spokojnej wanny.
 
Jestem matką trójki dzieci. Dwa razy rodziłam w wodzie, za pierwszym razem na łóżku. Choć ból jest nieznacznie zmniejszony, wszystko idzie luźniej i jest to zdrowsze dla dziecka. Noworodek nie odczuwa takiego szoku, ze spokojnego brzucha przechodzi do spokojnej wanny.
no właśnie nie chodzi mi o usmierzenie bólu ale o takie rozluźnienie..moze i u mnie jakoś w miare to pójdzie:) a i dla dziecka lepiej:)
 
reklama
Jako, że widzę, że rodzisz przede mną, to daj znać jak było :D Ja też planuję poród do wody ;)
Jeżeli mi sie uda rodzić w wodzie to na pewno dam znać:) Jakoś za szczególnie dziewczyny widze nie chcą się chwalić jak ich porody wodne wyglądały:) a na kiedy masz termin? Ja na 23lipca, ale nie wiem czy nie wcześniej, bo gin mówi, że tylko pessar już trzyma moją szyjkę..
 
reklama
Jestem matką trójki dzieci. Dwa razy rodziłam w wodzie, za pierwszym razem na łóżku. Choć ból jest nieznacznie zmniejszony, wszystko idzie luźniej i jest to zdrowsze dla dziecka. Noworodek nie odczuwa takiego szoku, ze spokojnego brzucha przechodzi do spokojnej wanny.
a powiedz kochana czy to caly czas sie siedzi w tej wodzie? czy co jakis czas sie wychodzi? bez ubrania? czy np. koszulka/stanik. Jak położna spr rozwarcie? wychodzi sie co jakis czas na łóżko? I czy odrazu po porodzie sie wychodzi z wanny? jak powinnam sie przygotować do takiego porodu?
 
Do góry