reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w wodzie ktoś miał? jak wygląda?

kluseczka89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Styczeń 2018
Postów
441
Hej dziewczyny;) czy któraś z Was miała poród w wodzie? Jak wygląda taki poród? jak trzeba być przygotowanym? Czy woda w jakiś sposób pomaga w trakcie porodu? Czy można mieć znieczulenie jednocześnie? Zastanawiam sie nad takim porodem ale kompletnie nie wiem jak to wszystko wygląda, a klinika do której chodzę umożliwia takie porody. Dziewczyny opiszcie prosze jak to wygląda.
 
reklama
reklama
Jeżeli mi sie uda rodzić w wodzie to na pewno dam znać:) Jakoś za szczególnie dziewczyny widze nie chcą się chwalić jak ich porody wodne wyglądały:) a na kiedy masz termin? Ja na 23lipca, ale nie wiem czy nie wcześniej, bo gin mówi, że tylko pessar już trzyma moją szyjkę..
Ja mam na 1 wrzesnia, więc na pewno będę później ;) jutro idę na dni otwarte do mojego szpitala, to wypytam o szczegoly. Na pewno potrzebne są dodatkowe badania na obecność chorob wenerycznych ;)
 
Hej :)
Byłam dziś na "mojej" porodówce i wypytalam dokładnie co i jak.
Więc tak. Potrzebne są wszystkie badania jakie w ciąży zrobić trzeba, wymaz z pochwy i odbytu. Jeśli przechodzilas w ciąży jakaś infekcje pochwy bądź układu moczowego - informacja od lekarza, że infekcja zaleczona i czym. Do porodu w wodzie kwalifikuje położna po rozmowie z rodząca, na podstawie wywiadu i zachowania. Jeśli rodząca wpada w panikę, ma odruchy bezwarunkowe i istnieje ryzyko, że zrobi sobie krzywde w wodzie, położna może do wanny nie wpuścić. No. To tyle ;)
Dzidziuś rodzi się do wody, tam jest chwilę przetrzymywany i dopiero wyciągany na zewnątrz. Ważne, żeby rodząca nie podniosła się za bardzo, żeby dziecko nie zaczerpnęło powietrza przed trafieniem do wody, bo to niebezpieczne, może się podtopić.
 
Hej :)
Byłam dziś na "mojej" porodówce i wypytalam dokładnie co i jak.
Więc tak. Potrzebne są wszystkie badania jakie w ciąży zrobić trzeba, wymaz z pochwy i odbytu. Jeśli przechodzilas w ciąży jakaś infekcje pochwy bądź układu moczowego - informacja od lekarza, że infekcja zaleczona i czym. Do porodu w wodzie kwalifikuje położna po rozmowie z rodząca, na podstawie wywiadu i zachowania. Jeśli rodząca wpada w panikę, ma odruchy bezwarunkowe i istnieje ryzyko, że zrobi sobie krzywde w wodzie, położna może do wanny nie wpuścić. No. To tyle ;)
Dzidziuś rodzi się do wody, tam jest chwilę przetrzymywany i dopiero wyciągany na zewnątrz. Ważne, żeby rodząca nie podniosła się za bardzo, żeby dziecko nie zaczerpnęło powietrza przed trafieniem do wody, bo to niebezpieczne, może się podtopić.
oo to juz coś wiesz:) fajnie;) ja mam zamiar brać prywatną położną i bede sie jej pytać co i jak, czy moze lepiej dla mnie nie w wodzie itd. Chodzi mi generalnie zeby mi tak krocza nie pocharatalo..to moze lepiej masaże..tylko czy da rade jedno i drugie, bo w wodzie to utrudnienie, no zobaczymy. Dzięki za info, dam znać jak bede coś wiedzieć:)
 
oo to juz coś wiesz:) fajnie;) ja mam zamiar brać prywatną położną i bede sie jej pytać co i jak, czy moze lepiej dla mnie nie w wodzie itd. Chodzi mi generalnie zeby mi tak krocza nie pocharatalo..to moze lepiej masaże..tylko czy da rade jedno i drugie, bo w wodzie to utrudnienie, no zobaczymy. Dzięki za info, dam znać jak bede coś wiedzieć:)
Masaż wodny to świetna sprawa- bardzo poprawia krążenie krwi, więc dziecko otrzyma więcej tlenu. Daj znać, czy udało się połączyć jedno z drugim :)
 
reklama
Do góry