reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

7 tc niski przyrost beta hcg

Klucha31

Początkująca w BB
Dołączył(a)
6 Czerwiec 2018
Postów
19
Hej Dziewczyny :)

Ponownie zgłaszam się do Was z prośbą o pomoc i radę. Nie mam jeszcze dzieci, dlatego wszystko jest dla mnie nowe. Kochane, ostatnią miesiączkę miałam 30 kwietnia, aktualnie jestem w 7tyg i 3 dniu ciąży. 06.06 robiłam betę, wynik 2850, natomiast wczorajszy (19.06) to 18340. Z początku się ucieszyłam, założyłam, że wzrost jest w normie. W nocy nie mogłam spać i z ciekawości skorzystałam z kalkulatorów internetowych, które jednoznacznie komunikują, że wzrost jest poniżej normy i powinnam zgłosić się na badania, bo ciąża nie rozwija się prawidłowo. Następną wizytę u Pani Doktor mam za niecały tydzień, w najbliższy wtorek. Na ostatnim usg, tydzień temu, widziałam bijące serduszko ... Doradźcie mi proszę co powinnam zrobić - spokojnie czekać, czy podejmować jakieś kroki ? Z góry dziękuje za odpowiedź :)
 
reklama
Trzymaj się tego, że było serduszko. Szczerze mówiąc, ja po stwierdzeniu akcji serca już HCG nie robię (jestem w piątej ciąży, w każdej robiłam HCG na początku, gdy jeszcze USG nic nie wykazywało). Czekałabym na wizytę za tydzień. Gdybyś zaczęła plamić na brązowo, krwawić, mieć mocne bóle brzucha, to zgłoś się niezwłocznie do lekarza lub do szpitala.
 
Dziękuje za odpowiedź, właśnie rzecz w tym, że dziś w nocy o budził mnie baaardzo mocny skurcz brzucha. Nie mam plamienia i póki co tym się pocieszam.
 
Ostatnia edycja:
Ważne że było serduszko. Powyżej 6 tyś beta nie musi rosnąć tak szybko. Niepotrzebnie sprawdzałaś
ok, dziękuje za odpowiedź, to było polecenie mojej Pani Doktor. Sama bym tego nie zrobiła, bo zgodnie z moimi przypuszczeniami naraża mnie to tylko na niepotrzebne analizy ;/
 
Mi beta rosła szybko miałam 358 ,1008 i 12 tysięcy i wtedy przy ostatnim zobaczyłam serduszko.(6 tydzień )
Robilam w odstepach 4 dniowych.Później już nie sprawdzałam. Ona do 13 tyg rośnie bardzo dużo później spada ale się utrzymuje.
Być może później już mniej rośnie.
Ważne że było serduszko .
Widelka są szerokie .Beta na początku jest tylko wiarygodna do potwierdzenia ciąży i sprawdzania przyrostow.Później już rośnie jak chce:)
 
ok, dziękuje za odpowiedź, to było polecenie mojej Pani Doktor. Sama bym tego nie zrobiła, bo zgodnie z moimi przypuszczeniami naraża mnie to tylko na niepotrzebne analizy ;/
Porównywanie wyników z 6 czerwca i 19 czerwca nic nie wnosi, moim zdaniem. Nie wiem, jaki jest sens robienia tych badań, skoro serce biło - to usg już teraz jest wyznacznikiem, czy ciąża się dobrze rozwija. Ja robiłam HCG po 7 tc, ale w sytuacji, w której zarodka nie było a podejrzewano zaśniad groniasty.

Edit:
Ona do 13 tyg rośnie bardzo dużo później spada ale się utrzymuje.
Nie do 13tc, a do 8-9 tc.
 
Porównywanie wyników z 6 czerwca i 19 czerwca nic nie wnosi, moim zdaniem. Nie wiem, jaki jest sens robienia tych badań, skoro serce biło - to usg już teraz jest wyznacznikiem, czy ciąża się dobrze rozwija. Ja robiłam HCG po 7 tc, ale w sytuacji, w której zarodka nie było a podejrzewano zaśniad groniasty.

Edit:

Nie do 13tc, a do 8-9 tc.
Ja na wynikach tak miałam zawsze największy przyrost w 13 tyg na widelkach,dziewczyny na staraczkach też tak zawsze pisały hehe ale może masz rację:)
 
Dziękuje za odpowiedź, właśnie rzecz w tym, że dziś w nocy o budził mnie baaardzo mocny skurcz brzucha. Nie mam plamienia i póki co tym się pocieszam.
Kochana ja na początku budziłam się z takimi bolami, obecnie jestem prawie w 30 tygodniu ciąży. Dobra rada : internet odstaw teraz na bok . Najważniejsze ,że serduszko bije. Bądź dobrej myśli .
 
reklama
Również nie rozumiem dlaczego lekarka kazała zrobić przyrost.
Beta rośnie o minimum 66% do wartości około 6 tysięcy, powyżej wzrost może być dużo niższy i nie jest to nic złego. Jeśli dobrze pamiętam ;)
Tak czy inaczej na tym etapie ciąży patrzy się już na usg. U Ciebie było serduszko i tego się trzymaj :)
 
Do góry