reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chwytanie

Kate2106

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
4 Wrzesień 2018
Postów
123
hej :)
Mój synek ma 2 mies. Wszedzie czytam, ze powinien już chwytać zabawki, owszem wyciąga po nie rączki, ale nie „łapie ich”.
Czy jest się czy martwić?
Jestem dość panikara i chyba przestane czytac o rozwoju w poszczególnych tygodniach zycia, Haha.
 
reklama
Zdecydowanie nie ma się czym martwic, zacznie łapać :) moja córa zaczęła pod koniec drugiego miesiąca dopiero, ale przecież dziecko nie jest zaprogramowane, każde w swoim tempie, ale ogarnie w końcu :) nie czytaj i nie panikuj :)
 
No właśnie to jest najgorsze, wszystkie umiejętności podane w jakiejs tabelce i stwierdzenie, ze dziecko MA już to umieć w danym tygodniu zycia.
Dziękuje! :D
 
Nigdy nie jest ze MA, kazde dziecko jest inne, inaczej sie rozwija, a te ramy czasowe sa mniej wiecej, wiec spokojnie, nie ma co sztywno sie tego trzymac:tak: tak jak z siadaniem, dzieci maja czas nawet do 10 miesiaca a my wpadamy w panike jak zaczyna 6 i nie siedzi:p
 
2-miesięcznemu dziecko nie zanikł jeszcze odruch chwytny, więc nie dziwne, że jeszcze nic nie łapie. Dopiero w okolicach 3-4 miesiąca zanika i wtedy powinien juz chcieć łapać zabawki.
 
"w tabelce" :))
Boszeeee, nie czytaj! Nie potrzebnie się stresujesz. Każde dziecko ma swój rozwoj. A tabelki to sucha statystyka, to tak jakby wrzucić każdego do jednego wora, tak się nie da. Pamiętam co było z moimi wczesniakami.... Dramat.... Człowiek słuchał, ale przesal... Mam dwojke pięknych, madrych synów innych niż mówi statystyka ;))
 
reklama
No właśnie to jest najgorsze, wszystkie umiejętności podane w jakiejs tabelce i stwierdzenie, ze dziecko MA już to umieć w danym tygodniu zycia.
Dziękuje! :D
Tabelki zazwyczaj pokazują kiedy dane dziecko najwcześniej osiąga daną umiejętność już do kiedy coś dziecko powinno się nauczyć to już raczej NIE :) Mój syn w 9 miesiącu nie siadał sam i poszłam do fizjoterapeuty i Pani oczywiście dała nam 2 ćwiczenia ale powiedziała, że mały ruszy trzeba poczekać. W 10 miesiącu nauczył się siadać, pełzać i raczkować a pod koniec 10 wstaje ...
 
Do góry