reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Połówkowe - wyniki

Badanie : 23t 5d
Płeć: chlopiec
Waga: 684 g
Tętno : 148
Wszystkie pomiary i narządy w porządku
Łozysko ściana przednia
Ilość wód w normie
Przepływy w normie
 

Załączniki

  • IMG_20181228_221337.jpg
    IMG_20181228_221337.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 729
  • IMG_20181228_192832.jpg
    IMG_20181228_192832.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 957
  • IMG_20181228_220853.jpg
    IMG_20181228_220853.jpg
    2,2 MB · Wyświetleń: 3 187
  • IMG_20181228_220555.jpg
    IMG_20181228_220555.jpg
    2,1 MB · Wyświetleń: 2 787
reklama
Czy tylko ja nie robiłam badań prenatalnych??? Powiedzcie mi czy któraś jeszcze się odważyła ich nie robić? I czy jest sens zrobić chociaż ostatnie?? Mój lekarz mi odradził a ja w to poszłam... teraz żałuje :( mówi ze wszystko jest w porządku itd... doradźcie coś, w pierwszej ciazy tez nie robiłam tych badań a chodziłam do tego samego lekarza
 
wydaje mi się że dla siebie warto iść na te 3 badanie :) zobaczyć bardziej szczegółowo co tam się dzieje, i byc spokojnym do porodu. ja robiłam 1 i 2, miałam sobie 3 darować, ale jakoś nie mogłam i ide 4 lutego to będzie 31 tc :)
 
Czy tylko ja nie robiłam badań prenatalnych??? Powiedzcie mi czy któraś jeszcze się odważyła ich nie robić? I czy jest sens zrobić chociaż ostatnie?? Mój lekarz mi odradził a ja w to poszłam... teraz żałuje :( mówi ze wszystko jest w porządku itd... doradźcie coś, w pierwszej ciazy tez nie robiłam tych badań a chodziłam do tego samego lekarza
Chyba jesteś na naszym forum jedyna ;) jeśli na dotychczasowym usg było ok to badanie nie jest jakoś bardzo konieczne. Ja bym zrobiła bo jest dokładne a wiadomo że im wcześniej się wady wykryje tym szybciej można je leczyć.
 
Czy tylko ja nie robiłam badań prenatalnych??? Powiedzcie mi czy któraś jeszcze się odważyła ich nie robić? I czy jest sens zrobić chociaż ostatnie?? Mój lekarz mi odradził a ja w to poszłam... teraz żałuje :( mówi ze wszystko jest w porządku itd... doradźcie coś, w pierwszej ciazy tez nie robiłam tych badań a chodziłam do tego samego lekarza
Zrób sobie ostatnie jak jesteś w stanie wydać te pieniążki będziesz spokojniejsza :)
 
Czy tylko ja nie robiłam badań prenatalnych??? Powiedzcie mi czy któraś jeszcze się odważyła ich nie robić? I czy jest sens zrobić chociaż ostatnie?? Mój lekarz mi odradził a ja w to poszłam... teraz żałuje :( mówi ze wszystko jest w porządku itd... doradźcie coś, w pierwszej ciazy tez nie robiłam tych badań a chodziłam do tego samego lekarza
A ktory masz teraz tc? Mysle, ze warto zrobic dokladniejsze badania anatomii, zwlaszcza serduszka i mozgu, przeplywow, lozyska itp. No i jak juz placisz to warto zagadac o opcje 3d, to cos cudownego podejrzec maluszka jaki ma nosek i usta :D ja sie w tym zakochałam, mąż tak samo, od tamtej pory jest o wiele czulszy dla brzuszka, zaczyna mowic do niego i go caluje :D polecam! :)
 
Ale fajnie to zdjęcie pierwsze [emoji7] ładnie widać dzidzie
Dziękuję :) synek na tym zdjeciu wyglada identycznie jak nasza córka :)
Co do badań ja w pierwszej ciazy nie mialam o nich pojecia a zaden lekar mnie nawet nie poinformowal. I teraz byloby to samo ale jest internet forum i poszlam za spokojem swojego sumienia. Chcialam wiedzieć czy jest dobrze a nawet gdyby nie było miec czas na oswojenie sie z tym. Na usg 3 trymestru warto isc bynajmniej u mnie polega na ocenie anatomii plodu czyli taka powtorka tego co bylo na usg 2 trymestru no i kontrola wagi dzidziusia bo narazie klopsik rosnie.. Brzuszek dosc duzy wg wykresu. Za tydzien wizyta to zobaczymy do ilu podrosl.

To nasza mała pare godz po porodzie
Mozna dostrzec ze na prawym oczku juz ma zapalenie spojówek wywolane okropnie zielonymi wodami plodowymi.
IMG_20190108_134049.jpg
 
reklama
Czy tylko ja nie robiłam badań prenatalnych??? Powiedzcie mi czy któraś jeszcze się odważyła ich nie robić? I czy jest sens zrobić chociaż ostatnie?? Mój lekarz mi odradził a ja w to poszłam... teraz żałuje :( mówi ze wszystko jest w porządku itd... doradźcie coś, w pierwszej ciazy tez nie robiłam tych badań a chodziłam do tego samego lekarza

Jeśli chodzi o ewentualne wady to najważniejsze są I i II usg prenatalne. W usg trzeciego trym chodzi bardziej o biometrię, ułożenie maluszka itd. Serduszko z tego co wiem tez już trudniej sie ogląda ponieważ jest już więcej tłuszczyku i maluch ma mniej miejsca i jest bardziej „ściśnięty”.

Ja bym oczywiście poszła, nawet żeby zorientować się jak z wagą i czy maluszek dojrzał do wyjścia na świat.

Nie wiem czy dobrze myśle ale rozumiem ze poza tymi jakieś inne usg robiłaś?
 
Do góry