reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Czesc czesc :)

Mi minie niedlugo 6 lat w Austrii. Przez wiekszosc czasu mieszkalam w Steyr. Obecnie Wolfsbach, w Dolnej Austrii.
Przyjechalam z zerowa znajomoscia jezyka. Potrafilam policzyc do 10, ale od razu wygladowalam na kursie. Po pol roku zdane B1, dwa lata pozniej C1. W tym roku ostatni kurs.
Zaczelam studia magisterskie w Linz, ale mam przerwe, bo jestem na macierzynskim :) Moja mala jutro konczy 9 miesiecy :) Pracowalam w logistyce i w biurze przy ksiegowosci. Prowadze tez z domu maly biznes razem z mezem.
W ogole jestem chetna na jakies spotkanie :) Nie ma problemu z dojazdem autem a mam ogromna ochote spotkac sie z kims z Polski.
 
reklama
Mam jeszcze pytanie do dziewczyn mieszkajacych w Wiedniu. Pod koniec stycznia wybieramy sie do ambasady i chcemy przy okazji gdzies tam wpasc. Bylismy kilka razy, ale nigdy z nasza corka (9m). Sa jakies restauracje przyjazne rodzina z dziecmi, albo jakas fajna sala zabaw? jak bedzie pogoda to pewnie pojdziemy po prostu na spacer, ale w razie co to chcemy miec jakas opcje :)
 
Cześć Wszystkim i witam nowe Mamusie na pokładzie. Cieszę się że jest takie miejsce że każdy stara się pomóc i że jest tu taka atmosfera :) takie moje spostrzeżenie A teraz mam pytanie ;)
Czy orientuje się któraś z Was jak jest z urlopem dla Taty ? W Polsce przed ukończeniem 2 roku życia Tatuś może wykorzystać 2 tygodnie. A jak jest w Austrii?

Pozdrawiamy;)
 
Kaśqu zależy w jakich okolicznościach, jest Papamonat po porodzie, Karenz(nie mylić z Kinderbetreungsgeld) można podzielić między rodziców, czy też przesunąć do 7dmego roku życia, jest dodatkowy tydzień Pflegefreistellung na dziecko do 12nastego roku życia po wykorzystaniu pierwszego i jest normalny Urlop plus dni na przeprowadzki, śluby, pogrzeby, wizyty u lekarza itp.
 
Witam wszystkich
Obecnie jestem ubezpieczona zdrowotnie w Wgkk pod mężem z tego względu , że na ten moment nie pracuje . Mąż płaci za mnie mojego ubezpieczenia około 100€ miesięcznie. Moje pytanie czy jeżeli będę w ciąży muszę nadal płacić ubezpieczenie ? Czy będę z tej opłaty zwolnienia ?
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
 
reklama
Witam . Czy mogę do Was dołączyć? Mam 7 letniego synka . Staramy się o rodzeństwo ale narazie nic z tego nie wychodzi [emoji17]
 
Do góry