reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co dalej po cukrzycy ciążowej?

mamcik6

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
12 Kwiecień 2015
Postów
123
Niestety po ostatniej ciąży jestem w grupie ryzyka zachorowania na cukrzycę. Jedno to przebyta cukrzyca ciążowa i nadwaga, drugie choroby endokrynologiczne, trzecie brak czasu na zadbanie o siebie i pilnowanie regularnego spożywania posiłków. Przy niemowlaku i pozostałych dzieciach naprawdę myślenie o sobie bywa trudne. Cały czas kontroluję cukier, niestety na czczo nadal jest za wysoki. Czy przy karmieniu piersią są jakieś bezpieczne sposoby (poza dietą i ruchem) na obniżenie cukru i zmniejszenia ochoty na słodkie? Czytałam, że mamy które rodziły wielokrotnie mają problem z poziomem chromu, którego niedobór powoduje wzmożoną ochotę na słodycze.
 
reklama
Niestety po ostatniej ciąży jestem w grupie ryzyka zachorowania na cukrzycę. Jedno to przebyta cukrzyca ciążowa i nadwaga, drugie choroby endokrynologiczne, trzecie brak czasu na zadbanie o siebie i pilnowanie regularnego spożywania posiłków. Przy niemowlaku i pozostałych dzieciach naprawdę myślenie o sobie bywa trudne. Cały czas kontroluję cukier, niestety na czczo nadal jest za wysoki. Czy przy karmieniu piersią są jakieś bezpieczne sposoby (poza dietą i ruchem) na obniżenie cukru i zmniejszenia ochoty na słodkie? Czytałam, że mamy które rodziły wielokrotnie mają problem z poziomem chromu, którego niedobór powoduje wzmożoną ochotę na słodycze.
Czy doczekam się na odpowiedź w tym temacie? Ostatnio trafiłam na suplement diety dla diabetyków z morwą białą, chromem i cynkiem. Ogólnie skład podobny do tego dla mam karmiących, ale dodatkowo jest chrom. Morwy się nie boję bo ona wspomaga także laktację, ale mam wątpliwości co do chromu, ponieważ opinie w internecie są różne. Internista nie widzi przeciwwskazań, ale radzi zapytać położnej lub pediatry.
 

Załączniki

  • 49343056_1950413661933431_3526918467917709312_n.jpg
    49343056_1950413661933431_3526918467917709312_n.jpg
    138,8 KB · Wyświetleń: 83
Co dalej po cukrzycy ciążowej? Zadbaj o dietę, jedz regularnie, u mnie to trochę hamowało ochotę na słodycze. Ale wiadomo jak to z tą regularnością przy maluchu bywa ;) No a co do tego suplementu, to co na temat ciąży i karmienia mówi ulotka?
 
No a co do tego suplementu, to co na temat ciąży i karmienia mówi ulotka?
Po raz pierwszy spotkałam się z ulotką, w której nie ma przeciwwskazań. Skład, jak pisałam jest podobny do tych dla mam karmiących. W środę mam wizytę u endokrynologa i też się zapytam, bo koszmarnie martwi mnie ta nadmierna ochota na słodycze (może chrom i morwa by mi trochę pomogły). Należę raczej do osób, które mają silna wolę, a tu zdarza się, że nie potrafię się opamiętać.
 

Załączniki

  • 51398420_2243471689018312_35077607791788032_n.png
    51398420_2243471689018312_35077607791788032_n.png
    708,1 KB · Wyświetleń: 129
  • 50699309_2201951520021562_6730000185583206400_n.png
    50699309_2201951520021562_6730000185583206400_n.png
    681,6 KB · Wyświetleń: 81
W takich sprawach najlepiej skonsultować się z lekarzem, jeśli Twój internista powiedział, że możesz brać ten doppelherz to myślę, że nie ma czego się bać ale dla pewności najlepiej zapytać właśnie pediatrę. Suplement diety o którym piszesz jest mi znany, bierze go moja siostra i z tego co wiem , to jedynym przeciwwskazaniem jest ciąża. Powodzenia :)
 
No to ja myślę, że jak przeciwwskazań nie ma to chyba spokojnie możesz brać. Widzę tu same witaminy i minerały. No ale jesli masz wątpliwości, to najlepiej zapytać lekarza.
 
Po cukrzycy ciążowej zdecydowanie jesteście w grupie ryzyka. Zachęcam do karmienia piersią, bo to oprócz niewątpliwych zalet dla dziecka, pozwala mamie szybciej wrócić do formy: przyspiesza inwolucje macicy, sprzyja utracie zbędnych kilogramów (pod warunkiem rozsądnej diety)i minimalizuje ryzyko zachorowania na raka piersi w przyszłości.

Zachęcam o ile to możliwe, do konsultacji z dietetykiem. To są najlepsi specjaliści do udzielania porad dot. odżywiania :)

Jeśli chodzi o skład tego suplementu, nie ma tam żadnych substancji, które byłyby przeciwwskazane w czasie karmienia.
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Zaczynam od dziś brać te tabletki. Potrzebuję jeszcze motywacji do podjęcia większej aktywności fizycznej bo moja tarczyca zaczyna wariować (mam Hashimoto i mimo niskiego TSH niewielka nadczynność, FT4 zaczyna być zbyt niskie co może świadczyć o wchodzeniu w niedoczynność, jednym słowem zapalenie na całego) i waga, mimo diety, zaczyna powoli iść w górę, czasem jak wstaję czuję się spuchnięta, a piję też przynajmniej 1,5l wody dziennie. Chcę zapisać się do klubu fitness, ale jakoś tak samej nie mam odwagi pójść.
 
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Zaczynam od dziś brać te tabletki. Potrzebuję jeszcze motywacji do podjęcia większej aktywności fizycznej bo moja tarczyca zaczyna wariować (mam Hashimoto i mimo niskiego TSH niewielka nadczynność, FT4 zaczyna być zbyt niskie co może świadczyć o wchodzeniu w niedoczynność, jednym słowem zapalenie na całego) i waga, mimo diety, zaczyna powoli iść w górę, czasem jak wstaję czuję się spuchnięta, a piję też przynajmniej 1,5l wody dziennie. Chcę zapisać się do klubu fitness, ale jakoś tak samej nie mam odwagi pójść.
idź, najlepiej zadzwoń i umów się na wejście gratis. Zwykle to pierwsze zapoznawcze takie jest. Motywuj się swoim stanem zdrowia, fitness to nie konkurs, rób to dla siebie, nie patrz na innych.
 
reklama
idź, najlepiej zadzwoń i umów się na wejście gratis. Zwykle to pierwsze zapoznawcze takie jest. Motywuj się swoim stanem zdrowia, fitness to nie konkurs, rób to dla siebie, nie patrz na innych.
Szukałam wśród znajomych kogoś kto by był moim motywatorem, chciałam nawet iść z córką (ale jest za młoda) i nie wyszło. Dodatkowo teraz w klubach są fajne promocje i dziś chyba się kończą. Muszę się zebrać w sobie i jak piszesz myśleć o sobie.
 
Do góry