reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

12 miesięczne dziecko zasypia przy piersi. Jak odstawić gdy nie chce mleka z butelki i nie potrafi samo zasnąć?:(

Dołączył(a)
17 Listopad 2018
Postów
9
Dziewczyny,czekam na rady! Chce odstawić od piersi córkę. Ma juz prawie rok, nie wiem jak sie za to zabrać, bo mała nie toleruje mleka modyfikowanego z butli. Pije z niej herbatkę, soczek, a mleka za nic nie chce tknąć. Dodatkowym problemem jest to, Że nauczona jest zasypiania przy piersi. Syn rownież tak zasypiał gdy był młodszy,ale odstawianie go przebiegło bezproblemowo ponieważ przerzucił sie na butle i zasypiał z nia tak jak wcześniej z cyckiem. Czy któraś z was miała podobny problem ze swoimi dziećmi? Macie moze jakieś propozycje co z robić z moją małą upartą córką? Będę wdzięczna za każdą radę.
 
reklama
Rozwiązanie
Mój synek był trochę starszy jak skończyliśmy kp, ale też nie chciał żadnego mm. Nie zmuszałam go, po prostu je inne rzeczy. Czasem więcej czasem mniej. Na zagłodzonego nie wygląda ;) Do usypiania u nas sprawdził się smoczek i usypiał przytulony do mnie u nas na łóżku. Po 2 tygodniach smoczek też udało się odstawić. Ja się bardziej stresowałam niż syn, który szybko zaakceptował zmianę. A w nocy zaczęłam podawać mu wodę. Pierwszej nie chciał, drugiej napił się kilka łyków a potem już zaczął spać do rana.
A co do samodzielnego zasypiania to moim zdaniem dziecko musi dojrzeć. My od 2 m-cy (synek 22 m-ce) jesteśmy na etapie, że siedzę koło łóżeczka, śpiewam i synek usypia. Wszystko się da, czasem małymi kroczkami.
Powodzenia :)
U nas...
Może spróbuj odciągnąć mleko i podać w butelce zakończonej smoczkiem przypominającym pierś? Pamiętam że mała dostawała na wyjazdach mleko w butli i tak się jakoś przedstawiła a do zasypiania miała włączone bajkę bądź kołysanke i tak jakoś poszło.
 
Może spróbuj odciągnąć mleko i podać w butelce zakończonej smoczkiem przypominającym pierś? Pamiętam że mała dostawała na wyjazdach mleko w butli i tak się jakoś przedstawiła a do zasypiania miała włączone bajkę bądź kołysanke i tak jakoś poszło.
Widzisz tylko ja juz nie chce karmić, wolałabym juz zatrzymać laktację i przestawić dziecko na inne mleko. Staje sie to coraz bardziej problematyczne, a mysle ze rok na piersi to wystarczająco długo. Nie wiem jak ją przekonać do innego mleka, ręce mi już opadają ‍♀️
 
Mój trzylatek tak zasypiał to co się dziwić maluchowi roczniakowi.
Myślę ze nie ma sensu wprowadzać innego mleka a tym bardziej w butelce. Wystarczy dobrze zbilansowana dieta. Potrzebny wam będzie po prostu nowy rytuał zasypiania. Pytanie czy chodzi tylko o zasypianie czy tez o nocne karmienie.
 
Mój trzylatek tak zasypiał to co się dziwić maluchowi roczniakowi.
Myślę ze nie ma sensu wprowadzać innego mleka a tym bardziej w butelce. Wystarczy dobrze zbilansowana dieta. Potrzebny wam będzie po prostu nowy rytuał zasypiania. Pytanie czy chodzi tylko o zasypianie czy tez o nocne karmienie.
W nocy tez jeszcze budzi sie na pierś:( to dodatkowy problem. Nie wiem jak miałabym ją nauczyć samodzielnego zasypiania, nie chce robić jej żadnej traumy i czekać aż sie wypłacze i zaśnie, a z drugiej strony nie wyobrażam sobie nosić ja na rękach i usypiać w nieskończoność. Dodam, ze mój pierwszy syn- wychowany na butli zasypiał sam bezproblemowo. Drugi synek juz na cycu, zasypiał przy nim, pózniej przestawiony na butle- zasypiał przy butelce (rownież w nocy). Mała spi w swoim łóżeczku, zawsze po karmieniu była odkładana we śnie lub półśnie. Gdyby chciała pic mleko miałabym mniejszy problem, a tak to nie wiem co z nią robić.
 
Ja też myślę tak jak Aguu. Po co ta butelka w tym wieku ? Jeśli je chętnie i dość różnorodnie to mm też nie jest już konieczne
Niestety ona nie je zbyt chętnie i różnorodnie. Dlatego też chciałam zeby jednak przekonała się do tej butli. Piers lubi i pije przynajmniej trzy razy dziennie. Jeśli chodzi o inne pokarmy to skubie wszystkiego po trochu. Moze gdybym ukróciła jej melko zaczęłaby jeść więcej stałego pokarmu? Bo w zasadzie wyglada zdrowo, wychudzona to ona nie jest na pewno.
 
reklama
Niestety ona nie je zbyt chętnie i różnorodnie. Dlatego też chciałam zeby jednak przekonała się do tej butli. Piers lubi i pije przynajmniej trzy razy dziennie. Jeśli chodzi o inne pokarmy to skubie wszystkiego po trochu. Moze gdybym ukróciła jej melko zaczęłaby jeść więcej stałego pokarmu? Bo w zasadzie wyglada zdrowo, wychudzona to ona nie jest na pewno.
Kiedyś usłyszałam od pewnej pediatry to samo, syn za czesto pije z piersi dlatego nie je dużo stałych pokarmów... Przez takie gadanie ja się nie potrzebnie martwilam ze źle robię oferując mu piers na żądanie, mimo ze dziecko zdrowiusienkie, z waga idealnie itd Nie posluchalam, nie odstawialam, poprostu zanim dziecko dopadalo juz wilczy głód, obiad, deser, kolacja juz czekały gotowe, zeby mógł na spokojnie próbowac a nie szybko się najesc jak z piersi. A do usypiania musisz zmienić tylko rutynę, zaoferuj piers wcześniej, później kołysanki, przytulanki, lezenie razem w lozku. Trzeba dużo cierpliwości ale dzieci są pojetne, na poczatku moze się buntować na zmiany ale z czasem przywyknie tylko nic na sile. Sama karmilam przez dwa lata i wiem ze z każdej stron w jakiś sposób jest ciężko od tego odejść.
 
reklama
Mój synek był trochę starszy jak skończyliśmy kp, ale też nie chciał żadnego mm. Nie zmuszałam go, po prostu je inne rzeczy. Czasem więcej czasem mniej. Na zagłodzonego nie wygląda ;) Do usypiania u nas sprawdził się smoczek i usypiał przytulony do mnie u nas na łóżku. Po 2 tygodniach smoczek też udało się odstawić. Ja się bardziej stresowałam niż syn, który szybko zaakceptował zmianę. A w nocy zaczęłam podawać mu wodę. Pierwszej nie chciał, drugiej napił się kilka łyków a potem już zaczął spać do rana.
A co do samodzielnego zasypiania to moim zdaniem dziecko musi dojrzeć. My od 2 m-cy (synek 22 m-ce) jesteśmy na etapie, że siedzę koło łóżeczka, śpiewam i synek usypia. Wszystko się da, czasem małymi kroczkami.
Powodzenia :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry