reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Mam nadzieję że nie przytyje dużo W każdym razie będę się starała W pierwszej ciąży a było to 12lat temu przytyłam 22kg więc tym razem nie mogę sobie na to pozwolić Zastanawiam się tylko czy ktoras dziewczyna z obecnych tutaj zaczynala też z taką waga jak ja?? Jeżeli chodzi o lekarza jest to naprawdę bardzo dobry specjalista z super sprzętem itd Niestety przeniósł się teraz do Gdańska i tam pracuje w szpitalu a w moim mieście tylko prywatnie
A co to za ginekolog jeśli można wiedzieć? Jestem z Gdańska i szukam takiego, który nie będzie mi robił uwag gdy uda mi się zajść w ciążę :-)
 
reklama
@Ona1365-119 Ja doła nie mam. Moja lekarka wie ile waze. Każe pilnować się i tyle. Jest milion innych powodów dla których ciąża może być zagrożona i uwierz mi , że waga to jest pikus. Mam milion innych zmartwień niż moja waga. Mi w żadnej ciąży nikt nie robił głupich uwag. Może czasem coś kto napomknął, ale raczej było to delikatnie i tyle. Wiadomo lekarz może Ci powiedzieć, że dużo wazysz, że masz nie przytyć, że masz trzymać dietę - niski IG , regularne posiłki plus spacery jeśli ciąża będzie przebiegała ok. I tyle. Już jesteś w ciąży. Nie schudniesz nagle 30kg takze glowa do góry i powodzenia ! ;* :*

@M_Lena ja biorę acard 75 i heparyne zastrzyki codziennie w dawce 1,0. , ale to z innego powodu. Choć wiem , że dużo ginow daje że względu na wagę. Nie zaszkodzi , może pomóc;) który masz tc ? Ja po acardzie na początku plamilam ale odstawiłam to i się uspokoiło, potem wróciłam do niego. Teraz mam chwilowa przerwę po zabiegu, ale za kilka dni znów będę go brać.
Oczekująca
@Ona1365-119 Ja doła nie mam. Moja lekarka wie ile waze. Każe pilnować się i tyle. Jest milion innych powodów dla których ciąża może być zagrożona i uwierz mi , że waga to jest pikus. Mam milion innych zmartwień niż moja waga. Mi w żadnej ciąży nikt nie robił głupich uwag. Może czasem coś kto napomknął, ale raczej było to delikatnie i tyle. Wiadomo lekarz może Ci powiedzieć, że dużo wazysz, że masz nie przytyć, że masz trzymać dietę - niski IG , regularne posiłki plus spacery jeśli ciąża będzie przebiegała ok. I tyle. Już jesteś w ciąży. Nie schudniesz nagle 30kg takze glowa do góry i powodzenia ! ;* :*

@M_Lena ja biorę acard 75 i heparyne zastrzyki codziennie w dawce 1,0. , ale to z innego powodu. Choć wiem , że dużo ginow daje że względu na wagę. Nie zaszkodzi , może pomóc;) który masz tc ? Ja po acardzie na początku plamilam ale odstawiłam to i się uspokoiło, potem wróciłam do niego. Teraz mam chwilowa przerwę po zabiegu, ale za kilka dni znów będę go brać.
Oczekująca123 jak tam u Ciebie? O ile dobrze pamiętam jakoś na początku marca miałaś mieć kardiologia? Wszystko ok? Buziaki :-)
 
Witam kochane!
Przeczytałam ostatnie 10 stron dopiero, widzę że nie tylko ja mam problem.

W tamtym roku schudłam jakieś 25 kg (z128) i zaszłam w ciążę. Wszystko szło super ale w wakacje straciłam maleństwo. Depresja i moje zaniedbanie doprowadziły do powrotu do wagi wyjściowej.
Wczoraj przeszłam na dietę (post) żeby na początek dobrze wystartować, zrzucić 10-15 kilo (u mnie waga szybko leci na początku) A dziś 2 kreski ma teście.. nie powiem jestem połamaną trochę, ale trzeba zadbać o dietę chyba i iść do przodu.
Widzę że niektóre się wstydzą, nie powinniście kochane :)

Jak z dieta?
Ja jako że mój stan był raczej średni jadłam i pilam śmieciowo. Myślę że samo pilnowanie żeby posiłki były dobre już da trochę, pozatym pewnie dieta cukrzycowa.. dziś akurat mam kontrolę:/ bo cukrzycy nie mam ale pojawiła się w ciąży i chodzę ma kontrolę co 3 miesiące ;)
Witaj :-)
Gratuluję dwóch kreseczek, też o nich marzę :-)
Wszystko będzie dobrze, musisz tylko teraz zadbać o siebie i maleństwo :-)
 
Cześć dziewczyny, co tam ciekawego??? Widzę kolejną mamusię i bardzo fajnie że troszkę nas jest, u mnie nic ciekawego się nie dzieje,
Asia a ty jak?? Kiedy testujesz czy już testowalaś???
Oczekujaca jak dzieciaczki i twoje samopoczucie???
Hej, właśnie dzisiaj testowałam bo już nie mogłam wytrzymać i nadal jedna kreska... @ powinnam dostać 19. Z dietą też mi nie idzie. Pocieszam się tylko tymże pod koniec miesiąca wyprowadzamy się wreszcie od teściów i idziemy na swoje.
 
Ja wyszłam ze szpitala w poniedziałek, trafiłam tam w czwartek z krwawieniem i sobie bardzo dużo poleguje. . Dziecko rośnie jak na drożdżach z nim wszystko w porządku tym bardziej że po genetycznych już :) dzisiaj coś już aktywności miałam, ale ogólnie to leżę i świra dostaję, jem tabletki i czekam aż to minie, bo podobno było już wszystko ok...
Leż leż :-)
Który teraz tydzień?
 
Dziewczyny przeczytalam pare stron i widze, ze da tu kobiety o podobnej wadze do mojej. Ktora jest prawdziwa nadwaga, a nie 65kg i juz przezywaja :p
Zaczelam ciaze 113kg. Tragedia, bardzo balam sie, ze przytyje w ciazy. No i jakie bylo moje zaskoczenie kiedy nawet od lekarza uslyszalam, ze grubsze kobiety tyja malo. Te wysluchiwane w opowiesciach 25 kg na plusie to czesto zaliczaja szczuple kobiety. Zaczely sie wymioty i schudlam do 104. Jem wszystko, nie mam diety. Do koncowki 8 miesiaca 109. Teraz jestem w 38 tygodniu i moja waga wyszla na 0. Wiec po urodzeniu bede wazyla mniej niż przed ciaza. Pozniej mam zamiar na powaznie sie za siebie wziasc zeby nie pasc na zawal.
Takze nie ma sie co tak bardzo bac, bo to prawda ze da sie nie przytyć :) powodzenia dziewczyny i trzymajcie kciuki, bo u mnie moze sie w każdej chwili zaczac akcja, boje sie okrooopnie
Witaj, trzymam kciuki?
Jak przebiegała Twoja ciąża? Miałaś jakieś dolegliwości?
 
Witaj, trzymam kciuki?
Jak przebiegała Twoja ciąża? Miałaś jakieś dolegliwości?

Mialam chyba wszystkie dolegliwosci. Ogolnie zle znosze ciaze. Wymioty, bol plecow brzucha, spojenia. Niestety duza waga temu zapewne sprzyja.
Jesli chodzi o lekarza ja mam taka gin ktora od pierwszej wizyty mowila, ze nie moge przytyc. Wazyla mnie na kazdej wizycie i troche mi to dawalo do myslenia. Mysle, ze to nie ma sie co obrazac, bo ona miala racje. Nie wyobrazam sobie siebie jeszcze plus 10, jak bardzo byloby mi ciezko. No i cesarka tez jest wyzwaniem dla lekarza zeby pozniej polatac :p

Co do staran.. u nas trwalo to 2 lata. Nie wiem czy przez wage, bo jak sie udalo to z tej deprechy mialam 15+ niz na poczatku staran, wieczne jojo :/
 
Hej, gratuluję takich sukcesów w ciąży no i zyczę bezproblemowego rozwiązania [emoji4] a po tych 2 latach udało się naturalnie? U nas już półtora roku starania [emoji849]
Mialam chyba wszystkie dolegliwosci. Ogolnie zle znosze ciaze. Wymioty, bol plecow brzucha, spojenia. Niestety duza waga temu zapewne sprzyja.
Jesli chodzi o lekarza ja mam taka gin ktora od pierwszej wizyty mowila, ze nie moge przytyc. Wazyla mnie na kazdej wizycie i troche mi to dawalo do myslenia. Mysle, ze to nie ma sie co obrazac, bo ona miala racje. Nie wyobrazam sobie siebie jeszcze plus 10, jak bardzo byloby mi ciezko. No i cesarka tez jest wyzwaniem dla lekarza zeby pozniej polatac [emoji14]

Co do staran.. u nas trwalo to 2 lata. Nie wiem czy przez wage, bo jak sie udalo to z tej deprechy mialam 15+ niz na poczatku staran, wieczne jojo :/
 
reklama
Hej, gratuluję takich sukcesów w ciąży no i zyczę bezproblemowego rozwiązania [emoji4] a po tych 2 latach udało się naturalnie? U nas już półtora roku starania [emoji849]

Tak, udało sie. Wtedy jak troche odpuscilam. Bylam na wizycie kontrolnej u gin cytologia itp i powiedziała, ze akurat mam owulacje wiec poszlam do domu i to byl ten jeden raz w cyklu. Nawet sie nie nastawialiśmy mimo tej owulacji.
 
Do góry