reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

Hej kobietki, odebrałam dzisiaj wyniki Pappy i wyszło ryzyko trisomii 21 1:33 ...... Mamy ok tygodnia na podjęcie decyzji czy robimy aminopunkcje...
Też powtarzałam że to głupie statystyki ale teraz, jak jestem w tej sytuacji, jestem załamana [emoji37][emoji22] Piąta ciąża, mamy tylko jednego syna i teraz kolejny raz nam się świat sypie? Nie ogarniam dzisiaj l [emoji22]


Założyłam konto przed chwilą żeby napisać do ciebie. Rozumiem co czujesz.
Nie wiem czy pisałaś wcześniej ale jak wyszło ci USG prenatalne?
U mnie USG wyszło wszystko dobrze, a potem to durne pappa i świat się zawalił. Ryzyko t21 1:50. Mój lekarz chyba nie jest zwolennikiem aminopunkcji ale dał nam wybór: nieinwazyjny test Sanco lub aminopunkcja. Zrobiłam Sanco. Dziś przyszłego wynik, zdrowy chłopak! Jakby wyszło źle, lekarze zalecają aminopunkcje, ale ja i tak bym nie zrobiła.
Przeczytałam całe forum o tych testach (180 stron) i nikt kto miał dobre USG nie miał negatywnego Sanco (dawniej nifty) i dzieci rodziły się zdrowe.
Test ma jedną wadę to cena od 2100 - 2500 zl
 
reklama
Dlatego nie jestem za tym testem. Teraz tylko zmartwienie, a dziecko zdrowe ! W takim przypadku pewnie i tak zrobicie amnio albo inny test, bo nie wyobrazam sobie sie tak denerwowac do konca ciazy :/. A jak usg ?
 
Dlatego nie jestem za tym testem. Teraz tylko zmartwienie, a dziecko zdrowe ! W takim przypadku pewnie i tak zrobicie amnio albo inny test, bo nie wyobrazam sobie sie tak denerwowac do konca ciazy :/. A jak usg ?

Ja następnym razem chyba bym się już nie zdecydowała na pappę. To tylko statystyka.
Polecam test Sanco- daje 99,9% pewności i nie jest groźny dla dziecka. Mnie uspokoił. A pappa mi pokazała duże ryzyko na pewno ze względu na wiek.

Ale pamiętajmy że to decyzja bardzo indywidualna!
 
Zalezy po co sie robi ten test i co ktos chce zrobic z taka wiedza. Dla mnie jesli usg wychodzi dobrze, nie widze potrzeby sie denerwowac jesli i tak chce dziecko urodzic co by nie bylo.
 
Zalezy po co sie robi ten test i co ktos chce zrobic z taka wiedza. Dla mnie jesli usg wychodzi dobrze, nie widze potrzeby sie denerwowac jesli i tak chce dziecko urodzic co by nie bylo.

Zgadza się. Ja robiłam Sanco bo chciałam mieć pewność że dzidziuś zdrowy żeby nie stresować się jeszcze pół roku. Ale to moja pierwsza ciąża, przy drugiej 100x się zastanowię zanim pójdę na pappa
 
Dlatego ja nie zrobilam zadnego sanco, pappa itp. Poprzystalam na usg genetycznym. I NT mialam 2.1 lub 2.2 gdzie inne dziewczyny opisywaly po 1.5 itp.. Ale lekarz mi wyjaśnił że norma jest do 3 a ponadto ja robilam usg na samym koncu dopuszczalnego czasu.
Co prawda jeszcze nie urodzilam ale widzielismy malego na 3d i 4D i kazde usg potwierdza nam zdrowego chlopaka.
 
Zgadza się. Ja robiłam Sanco bo chciałam mieć pewność że dzidziuś zdrowy żeby nie stresować się jeszcze pół roku. Ale to moja pierwsza ciąża, przy drugiej 100x się zastanowię zanim pójdę na pappa
Hej bławatku, jesteśmy właśnie po wertowaniu mnóstwo stron na google na różnych forach i "trochę" się uspokoiłam. Zdecydowaliśmy że zrobimy test z krwii albo Harmony albo sanco (szczerze czytałam opisy i nie widzę pomiędzy nimi rożnicy). Amino się boję właśnie ze względu na ten pół procenta.
Pappe miałam razem z USG prenatalnym bezpłatnie z programu dla województwa śląskiego, sama nigdy bym się nie zdecydowała.

USG wyszło wg lekarza bardzo Dobrze. Wg obrazu dzieciątko zdrowe. Nt leciutko podwyższone do 2,3, mieści się w normie i w zestawieniu też razem z innymi wynikami wyszło ok.
Wg Pappy jest ryzyko. I bądź tu czlowiek mądry i spokojny.
1552669534409.jpeg
 
Hej bławatku, jesteśmy właśnie po wertowaniu mnóstwo stron na google na różnych forach i "trochę" się uspokoiłam. Zdecydowaliśmy że zrobimy test z krwii albo Harmony albo sanco (szczerze czytałam opisy i nie widzę pomiędzy nimi rożnicy). Amino się boję właśnie ze względu na ten pół procenta.
Pappe miałam razem z USG prenatalnym bezpłatnie z programu dla województwa śląskiego, sama nigdy bym się nie zdecydowała.

USG wyszło wg lekarza bardzo Dobrze. Wg obrazu dzieciątko zdrowe. Nt leciutko podwyższone do 2,3, mieści się w normie i w zestawieniu też razem z innymi wynikami wyszło ok.
Wg Pappy jest ryzyko. I bądź tu czlowiek mądry i spokojny.Zobacz załącznik 951934


USG jest dobre, więc jest dobrze. Nie przejmuj się w ogóle tą pappa. Jeśli cię to uspokoi to zrób jeden z tych testów (robią jeszcze harmony?) Ja Sanco robiłam we wtorek i dziś rano był wynik (w 3 dni).
Z tego co czytałam na różnych forach to ten test pappa tylko stresuje nie potrzebnie.
3 mam kciuki. Będzie dobrze!
 
USG jest dobre, więc jest dobrze. Nie przejmuj się w ogóle tą pappa. Jeśli cię to uspokoi to zrób jeden z tych testów (robią jeszcze harmony?) Ja Sanco robiłam we wtorek i dziś rano był wynik (w 3 dni).
Z tego co czytałam na różnych forach to ten test pappa tylko stresuje nie potrzebnie.
3 mam kciuki. Będzie dobrze!

Dziękuję słońce [emoji8]
Bardzo szybko miałaś wynik, mam nadzieję że u nas będzie podobnie i też okaże się że maleńka jest zdrowa.
Tak wyczytałam na stronie kliniki w której miałam badania ale zobaczymy w wtorek [emoji6]
 
reklama
Dziękuję słońce [emoji8]
Bardzo szybko miałaś wynik, mam nadzieję że u nas będzie podobnie i też okaże się że maleńka jest zdrowa.
Tak wyczytałam na stronie kliniki w której miałam badania ale zobaczymy w wtorek [emoji6]


Zapytaj ile się czeka na harmony. Sanco wysyłają do Warszawy a harmony to nie wiem
 
Do góry