reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Cześć dziewczyny, byłam dzisiaj u lekarza z wynikami na wizycie. Miałam zawsze za wysoki cukier na czczo (jestem w 12 tyg.) i miałam też krzywą. Wyniki: na czczo 101, po godzinie 146, a po 2 h 111. Moja pani doktor nawet się nie przejęła tym wynikiem i powiedziała, że wszystko ok. A podobno cukrzycę stwierdza się nawet jak jeden wynik mam za wysoko. Co mam myśleć?
To prawda, że cukrzyce stwierdza się już po jednym przekroczonym wyniku. Ja bym na Twoim miejscu poszła do innego lekarza i zaczęła też trzymać się diety cukrzycowej. Ta dieta jest bardzo zdrowa więc na pewno nie zaszkodzi :) Możesz też iść z tymi wynikami do diabetologa i powinnaś dostać recepte na glukometr i paski.
 
Cześć dziewczyny, dotknął mnie ten sam problem... Cukrzyca ciążowa.. U mnie została wcześnie wykryta bo juz w 7tc, sporo czekałam na wizyte u diabetologa i od ponad tygodnia dieta (od 15.03). W dzien cukry super tylko jednego dnia troszke powyżej, za to na czczo tylko raz mialam 90 a reszta dni sporo wiecej do 107. Nie wiem juz co jesc a ostatnią kolacje, co robic. Dodam ze teraz jestem w 12 tygodniu więc przede mną jeszcze długa walka z ta przypadłością.
 
Cześć dziewczyny, dotknął mnie ten sam problem... Cukrzyca ciążowa.. U mnie została wcześnie wykryta bo juz w 7tc, sporo czekałam na wizyte u diabetologa i od ponad tygodnia dieta (od 15.03). W dzien cukry super tylko jednego dnia troszke powyżej, za to na czczo tylko raz mialam 90 a reszta dni sporo wiecej do 107. Nie wiem juz co jesc a ostatnią kolacje, co robic. Dodam ze teraz jestem w 12 tygodniu więc przede mną jeszcze długa walka z ta przypadłością.
Ja też tak miałam na czczo i dostałam insulinę. Niestety dalej wysoki cukier na czczo więc zwiększam sobie dawki
 
Ja też tak miałam na czczo i dostałam insulinę. Niestety dalej wysoki cukier na czczo więc zwiększam sobie dawki
Właśnie tego się obawiam, ze bez insuliny się nie obejdzie, w poniedziałek mam kontrol zobaczymy co diabetolog stwierdzi... Liczę tylko na to ze od razu nie każe brac insuliny tylko moze jakies zmiany wprowadzic bo wydaje mi sie ze nie każdy diabetolg tak samo podchodzi do sprawy... Bylam dopiero na jednej wizycie więc nie mam jeszcze podstaw do oceny mojej lekarki
 
Właśnie tego się obawiam, ze bez insuliny się nie obejdzie, w poniedziałek mam kontrol zobaczymy co diabetolog stwierdzi... Liczę tylko na to ze od razu nie każe brac insuliny tylko moze jakies zmiany wprowadzic bo wydaje mi sie ze nie każdy diabetolg tak samo podchodzi do sprawy... Bylam dopiero na jednej wizycie więc nie mam jeszcze podstaw do oceny mojej lekarki
Ja po pierwszej wizycie miałam dietę tydzień później na kolejnej wizycie już insulinę. No obyś nie musiała jej brac
 
Uuu naiwnie myślałam ze do insuliny to nie tak szybko, lekarka kazala mi przynieść jadłospis z trzech ostatnich dni i będzie sprawdzac czy to wina moich posiłków czy organizm tak reaguje, ale w sumie to pewnie u każdego normą jest ze potrzebny jadłospis. Mam jeszcze kilka dni moze zdazy się cud i pojawi sie z rana magiczna "8" z przodu
 
Uuu naiwnie myślałam ze do insuliny to nie tak szybko, lekarka kazala mi przynieść jadłospis z trzech ostatnich dni i będzie sprawdzac czy to wina moich posiłków czy organizm tak reaguje, ale w sumie to pewnie u każdego normą jest ze potrzebny jadłospis. Mam jeszcze kilka dni moze zdazy się cud i pojawi sie z rana magiczna "8" z przodu
Ja to nie pamiętam kiedy 9 miałam z przodu.
Mnie dietetyczka dała tylko wytyczne jakie produkty można, ale i tak różnie z tym bywa. No no po 2 kromkach z szynką mam cukier 160, a po kotlecie z frytkami z surówką 110
 
reklama
Do góry