reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka w 21 tc

Tangerieme

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Kwiecień 2019
Postów
170
Dziewczyny do czego można porównać ruchy dziecka w czasie 21 tc. To moja pierwsza ciaza i ciężko czasami poznać. I mam wrażenie czasami ze długo się nie rusza. Jedynie co to tak jakbym miała wzdęcia i w brzuchu się przelewa. Nawet na słodkie tak nie reaguje i nie czuje. A brzuch mam nadal mały. Może być tak ze ma jeszcze sporo miejsca dlatego słabiej wyczuwam te ruchy ?
 
reklama
Rozwiązanie
Będziesz, będziesz. :p
Ciężarne zawsze maja lekko podwyższona temperaturę i wyższe ciśnienie krwi.
Zaopatrz się w dużo ulubionego napoju, lodów, mrożonych owoców, ciekawa książkę, leżak i rozłożyste drzewo (cień).
Ja się w pierwszej ciazy wybrałam, jak ta pomylona, na wakacje do Walii. Pech chciał, ze natrafiliśmy na fale tropikalnych upałów. 35 stopni w cieniu, okien się w samochodzie podczas jazdy nie chciało otwierać. Pies, normalnie zahartowany w łazeniu po różnych wertepach odmówił wyjścia z samochodu.
Na szczęście domek miał przepiękny ogród różany z kilkoma wielkimi drzewami wiec jakos to zniosłam ale za wiele nie zwiedziliśmy.
Oczywiście, miejsca ma pod dostatkiem. Masz prawo jeszcze czuć raz na kilka dni, bo dziecko maleńkie. Jeśli leży sobie przy tylnej ścianie to możesz nie czuć, a znów jeśli masz łożysko na przedniej ścianie to też tłumi dość długo ruchy. Na początku to czułam bardzo nisko, tuż przy kości spojenia, nad wzgórkiem. Delikatnie muśnięcia (wzdęcia to czułam dużo wyżej ;) ).
 
Oczywiście, miejsca ma pod dostatkiem. Masz prawo jeszcze czuć raz na kilka dni, bo dziecko maleńkie. Jeśli leży sobie przy tylnej ścianie to możesz nie czuć, a znów jeśli masz łożysko na przedniej ścianie to też tłumi dość długo ruchy. Na początku to czułam bardzo nisko, tuż przy kości spojenia, nad wzgórkiem. Delikatnie muśnięcia (wzdęcia to czułam dużo wyżej ;) ).
Właśnie gdzieś wyczytałam ze w 21 tc już powinnaś je wyraźnie czuć ruchy. Znajoma tak samo która jest 3 tyg dluzej mówiła ze czuła już bardzo ruchy. Chyba zależy właśnie ile ma miejsca. Nie wiem ile teraz mierzy miesiąc temu miała 10 cm. Zapytam teraz lekarza jak to jest. Nie żebym panikowała ale już się doczekać nie mogę zeby wiedzieć od razu ze to nie wzdęcia tylko córeczka. Hehe.
 
Powinnaś do bodaj 22-23 już czuć ruchy. Ale na początku nie będą aż tak regularne. To się będzie zmieniać z dnia na dzień ;)
Jeszcze będziesz miała dość haha, ale rozumiem :)
 
W pierwszej ciazy nie czułam ruchów do około 22 tygodnia. A jak już to nie były to ruchy tylko uczucie malych stopek kopiących mój pęcherz moczowy. To jest takie trochę uczucie podobne do motylków w brzuchu. Czujesz jakby coś w środku takimi małymi skrzydełkami trzepotało.
Jest tez taka złośliwość losu, ze za dnia, jak mama chodzi, to dziecko jest ululane rytmem kroków. Buja się w brzuchu mamy i sobie smacznie śpi. Siłownie i akrobacje zaczynaja się dopiero wtedy, kiedy po całym dniu kładziesz się zmęczona do łóżka i wtedy masz, kolokwialnie mówiąc, przerypane. Wtedy masz wrażenie ze ci ktoś chodzi po kręgosłupie, ćwiczy piruety lub wręcz skacze na skakance. Powodzenia :p
 
Właśnie nie wiem do końca co mnie czeka ale już chce. Hehe. Do toalety zaczęłam dopiero teraz chodzić częściej. Dobrze ze jeszcze w ciągu nocy nie chodzę bo muszę schodzić na dół po schodach. Już na sama myśl się wkurzam. Będę chyba spała na kanapie na dole
 
Spokojnie. Doczekasz się.
Wszystko w swoim czasie.
Ja już w nocy ze dwa razy chodzę do toalety, co nie oznacza, ze ze mną jest coś nie tak. Albo z tobą.
Pod koniec ciazy będziesz błagała żeby dziecko już wyszło bo będziesz miała dość ruchów, ciągnięcia, wiecznych wizyt w toalecie, zmęczenia, zgagi, temperatury, męża, świata...w sumie to wszystkiego.
 
reklama
Spokojnie. Doczekasz się.
Wszystko w swoim czasie.
Ja już w nocy ze dwa razy chodzę do toalety, co nie oznacza, ze ze mną jest coś nie tak. Albo z tobą.
Pod koniec ciazy będziesz błagała żeby dziecko już wyszło bo będziesz miała dość ruchów, ciągnięcia, wiecznych wizyt w toalecie, zmęczenia, zgagi, temperatury, męża, świata...w sumie to wszystkiego.
Nie strasz nie strasz. Hehe ja to się właśnie boje tego lata tych upałów. Jak rodzę we wrześniu to będę w całe lato jak wampir się chowała pewnie do domu.
 
reklama
Będziesz, będziesz. :p
Ciężarne zawsze maja lekko podwyższona temperaturę i wyższe ciśnienie krwi.
Zaopatrz się w dużo ulubionego napoju, lodów, mrożonych owoców, ciekawa książkę, leżak i rozłożyste drzewo (cień).
Ja się w pierwszej ciazy wybrałam, jak ta pomylona, na wakacje do Walii. Pech chciał, ze natrafiliśmy na fale tropikalnych upałów. 35 stopni w cieniu, okien się w samochodzie podczas jazdy nie chciało otwierać. Pies, normalnie zahartowany w łazeniu po różnych wertepach odmówił wyjścia z samochodu.
Na szczęście domek miał przepiękny ogród różany z kilkoma wielkimi drzewami wiec jakos to zniosłam ale za wiele nie zwiedziliśmy.
 
Rozwiązanie

Podobne tematy

Do góry