reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania 2019!

Aguś gratulacje .
Dzisiaj odwiedziłam moją siostrę była na prenatalnych i wszystko ok., była też na wizycie u gina i powiedział jej że dostanie zastrzyk w 28 tyg. ciąży jakaś nowość dla tych co co mają rh- ????
Dowiedziałam się też żemoja kuzynka jest w ciąży :)
No właśnie ja akurat tylko przy synu dostsłam bo miał rh po tatusi ale on jej powiedział że to jakaś nowość ten zastrzyk i doztają w ciąży niby każde z rh - ?!!
Właśnie dziś czytałam o tym u mamy ginekolog [emoji6] zobaczcie, podaje sie w III trymestrze kobietom z Rh-
A Twoja siostra będzie musiała zapłacić za ten zastrzyk, czy jak to teraz jest? Artykuł z grudnia 2016 r. więc mogło się pozmieniać.
Ja na pewno będę chętna na taki zastrzyk profilaktycznie, bo mam Rh-. Nie zaszkodzi, a lepiej zapobiegać [emoji848]
Screenshot_20190515_213348.jpeg
 
reklama
Moj polski ginekolog powiedzial tylko jakie badania M ma zrobic i ewentualnie gdzie sie udac. Wiekszosc badan lab i tak jest odplatna w tym przypadku - badanie nasienia i hormony robilismy prywatnie. Nie ma na to skierowan (albo i sa ale i tak platne 100%). A urolog to juz inna sprawa, do niego M ma sie udac na usg i konsultacje z powtorzonymi badaniami nasienia po 3mcach.

A ok i nie ma szans na to aby gin dał skierowanie na badanie nasienia?
 
Moj polski ginekolog powiedzial tylko jakie badania M ma zrobic i ewentualnie gdzie sie udac. Wiekszosc badan lab i tak jest odplatna w tym przypadku - badanie nasienia i hormony robilismy prywatnie. Nie ma na to skierowan (albo i sa ale i tak platne 100%). A urolog to juz inna sprawa, do niego M ma sie udac na usg i konsultacje z powtorzonymi badaniami nasienia po 3mcach.
W DE dostaje się na takie badania skierowania. Tu są inne zasady niż w Pl
 
Moj polski ginekolog powiedzial tylko jakie badania M ma zrobic i ewentualnie gdzie sie udac. Wiekszosc badan lab i tak jest odplatna w tym przypadku - badanie nasienia i hormony robilismy prywatnie. Nie ma na to skierowan (albo i sa ale i tak platne 100%). A urolog to juz inna sprawa, do niego M ma sie udac na usg i konsultacje z powtorzonymi badaniami nasienia po 3mcach.
Ja badania dla m tez musiałam wykonać prywatnie mimo że miałam skierowanie prawie 750 zł razem z konsultacja wyników. Na szczęście mąż elegancko ma wyniki
 
Ja badania dla m tez musiałam wykonać prywatnie mimo że miałam skierowanie prawie 750 zł razem z konsultacja wyników. Na szczęście mąż elegancko ma wyniki
Ja tu chciałam zrobić prywatnie podstawowe badania jakiś czas temu i się nie da. Na wszystko wołają skierowanie i za nic nie płaciłam. Również pytałam firmy w której jestem tu ubezpieczona z mężem i też napisali mi że takie badania mogę zrobić ale moj m musi mieć skierowanie i nie będzie za to płacił. Nie wiem jak jest w innym landach w DE ale my nie będziemy musieli płacić za to badanie.
 
Witajcie dziewczyny ale dziś drukuje ie :-) mi dzień zleciał szybko.

Ost przyszła mi paczka z apteki prenatal, testy owu i testy ciążowe :-) już lykam prenatal ( ten uno na starania i do 12tyg ciąży) i jakos to wszystko mi się realniejsze wydaje. Jutro już będzie 17 dzień po odstawieniu tabletek msm nadzieję jeszcze z tydzień i przyjdzie @.

U nas badania nasienia itp. Są prywatnie bez skierowania. Koszt ok 150zl. Plus potem wizyta kobsultujaca 100 czy 150zl. Pytałam bo chciałam iść z moim ale dr mówi że narazie nie ma takiej potrzeby. Tymbardziej że to głównie ja mam problemy więc na tym się skupimy.
 
Ja mam Rh minus i nic nie miałam podawane po porodzie. W czasie ciąży miałam badania na określenie poziomu przeciwciał bodajże dwa razy.
 
Ja tu chciałam zrobić prywatnie podstawowe badania jakiś czas temu i się nie da. Na wszystko wołają skierowanie i za nic nie płaciłam. Również pytałam firmy w której jestem tu ubezpieczona z mężem i też napisali mi że takie badania mogę zrobić ale moj m musi mieć skierowanie i nie będzie za to płacił. Nie wiem jak jest w innym landach w DE ale my nie będziemy musieli płacić za to badanie.

To fajnie. Pozazdroscic podejscia opieki zdrowotnej do tematu. Naprawde. Ja w PL musialam za wszystko placic i w UK wszystkie tego typu badania tez sa odplatne. Nieplodnosc tu nie jest traktowana jako choroba w ktorej trzeba pomoc wiec za wszystko sie placi. Chyba, ze wynika to z nastepstw chorobowych. Wiekszosc badan wykonujemy w PL bo tu mozna zbankrutowac.
 
Ja badania dla m tez musiałam wykonać prywatnie mimo że miałam skierowanie prawie 750 zł razem z konsultacja wyników. Na szczęście mąż elegancko ma wyniki

No wlasnie. Dlatego ja nawet nie bralam papierka bo i tak 100%... a czeka sie tyle samo na prywatne co ze skierowaniem.
Moj niestety wyniki tragedia... :(
Ale walczymy z tym, za 1,5 mca powtarzamy badania...
 
reklama
To fajnie. Pozazdroscic podejscia opieki zdrowotnej do tematu. Naprawde. Ja w PL musialam za wszystko placic i w UK wszystkie tego typu badania tez sa odplatne. Nieplodnosc tu nie jest traktowana jako choroba w ktorej trzeba pomoc wiec za wszystko sie placi. Chyba, ze wynika to z nastepstw chorobowych. Wiekszosc badan wykonujemy w PL bo tu mozna zbankrutowac.
Popieram ja za wszystko musiałam płacić przy pierwszej ciąży a dwa wgl już poszłam prywatnie do gina, bo podejście lekarzy z poradni k na NFZ u nas w mieście jest.. Hmm... Powiedzieć że mają wy****e to mało.
 
Do góry