reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka?

Dołączył(a)
16 Maj 2019
Postów
7
Drogie mamy, czy któraś może pomóc? Na wstępie zaznaczę że byłam w poniedziałek u pediatry, co prawda z innej przyczyny ale lekarz spojrzal tylko na buzke corki i powiedział ' na dwór wychodzic więcej...' Od poniedziałku minęło parę dni i krostek jest pełno, dzis jak zobaczyłam córkę bylam przerażona. Wychodzimy na dwór jeśli tylko to możliwe, aktualnie
aktualnie od 3 dni pada.. Wietrze regularnie mieszkanie, mamy 21/22 stopnie, nie przegrzewam małej, w domu ma tylko body na długi rękaw, spodnie i cienkie skarpetki. Rzeczy od urodzenia piore w loveli, do kąpieli używamy Emolium i balsam tej samej firmy. Włoski myje szamponem z Hippa hipoalergicznym, czy to może być wina szamponu? Już sama nie wiem co robię źle córka ma 5 tygodni. Przemywam buzke regularnie letnia przegotowana woda więc to nie brak higieny...
 

Załączniki

  • 20190516_114852_001.jpg
    20190516_114852_001.jpg
    924,9 KB · Wyświetleń: 118
  • 20190516_100436.jpg
    20190516_100436.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 102
  • 20190516_104053.jpg
    20190516_104053.jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 109
  • 20190516_100436.jpg
    20190516_100436.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 106
  • 20190516_114814.jpg
    20190516_114814.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 104
reklama
Rozwiązanie
u mojego syna była dokładnie tak samo, tutaj któraś z mam już pisała o gotowym krochmalu Atoperal Baby, jest bardzo delikatny. On też i u nas pomógł, wysypka bardzo szybciutko zniknęła. I staram się szczególnie w takie upały u małego to stosować i jak na razie, wszystko jest ok.
Trądzik niemowlęcy ;) Nic groźnego. Minie. Buźkę możesz jak najbardziej przemywać wodą czy delikatnym krochmalem. Ale i tak czas najwięcej pomoże, bo to hormonalne.

Aha i polecam jak najmniej balsamów i innych kosmetyków przynajmniej w tych pierwszych miesiącach, zwłaszcza jeśli nie ma problemów z suchą skórą.
 
Trądzik niemowlęcy ;) Nic groźnego. Minie. Buźkę możesz jak najbardziej przemywać wodą czy delikatnym krochmalem. Ale i tak czas najwięcej pomoże, bo to hormonalne.

Aha i polecam jak najmniej balsamów i innych kosmetyków przynajmniej w tych pierwszych miesiącach, zwłaszcza jeśli nie ma problemów z suchą skórą.
Jejku a już myślałam że to coś poważnego na ten krochmal to jakaś specjalna receptura? Może głupie pytanie ale przy pierwszym dziecku wszystko jest nowe...
 
Normalny krochmal z mąki ziemniaczanej. Najpierw mieszasz w zimnej wodzie potem z wrzątkiem. Znajdziesz w necie proporcje.
 
reklama
Hej, moja córa miała dokladnie do samo:-) tak jak dzieczyny piszą kąpiel w krochmalu, ale przede wszystkim czas. Wszystko zniknie jak się malutka oczyści. Strasznie mnie to pamiętam irytowało, bo dzieciaczki takie gładkie A moja mała pstrokata:-) wszystko przeszło jak ręką odjął. Cierpliwości i dużo zdrówka:-*
 
u mojego syna była dokładnie tak samo, tutaj któraś z mam już pisała o gotowym krochmalu Atoperal Baby, jest bardzo delikatny. On też i u nas pomógł, wysypka bardzo szybciutko zniknęła. I staram się szczególnie w takie upały u małego to stosować i jak na razie, wszystko jest ok.
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry