reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ulewanie

patpat

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
21 Wrzesień 2016
Postów
33
Hej! Mój 3miesieczny syn od urodzenia ciagle ulewa. Tylko i wyłącznie kp. Przybiera na wadze aż zbyt dobrze: waga ur: 3275, teraz 7500. Refluks wykluczony. Spotkanie z cdl zaliczone - nic nie działa. Najdziwniejsze jest to, ze ulewa prawie po każdym posilku w ciagu dnia. Czasem od razu, czasem nawet po godzinie. W wiekszosci to woda z twarożkiem, ale czasem sie zdarzy cała kupa jakby ledwo co wypitego mleka....
w nocy dotychczas ulał moze ze dwa razy!
Podzielcie sie proszę waszym doświadczeniem, bo już mi ręce opadają :(((
 
reklama
Rozwiązanie
U nas również było idealnie praktycznie po każdym posiłki. Przy pierwszym dziecku bardzo mnie to niepokoilo ale każdy lekarz mówił że jak przybiera na wadze to Oki i wyrośnie jak zacznie siedzieć i rzeczywiście tak było. Teraz synek obecnie roczny również dużo ulewa ale dobrze przybiera na wadze i czekałam aż samo minie i rzeczywiście przeszło urwanie tak ok 7 -8 miesiąc. Także głowa do góry jeśli wagą Oki ito tak może być. A i karmiłam piersią przy córce dieta rygorystyczna tak na wszelki wypadek a przy synku jem wszystko od początku.czas robi swoje będzie oki:-)
Hej! Ja mam 3 miesięczną córeczkę. Karmię piersią. Na początku mała dość często ulewała ale od kiedy zaczęłam ją brać do odbicia na ręce tak, żeby była na pionowo to bardzo rzadko ulewa, po odbiciu jeszcze chwilę ją trzymam tak na pionowo. Ulewa wtedy jak jej się nie odbije ale jak za dużo zje.
 
Hej! Ja mam 3 miesięczną córeczkę. Karmię piersią. Na początku mała dość często ulewała ale od kiedy zaczęłam ją brać do odbicia na ręce tak, żeby była na pionowo to bardzo rzadko ulewa, po odbiciu jeszcze chwilę ją trzymam tak na pionowo. Ulewa wtedy jak jej się nie odbije ale jak za dużo zje.
Odbijamy również za każdym razem. Najpierw jednak pozwalam odpocząć w pozycji leżącej pare minut, potem biorę pionowo do odbicia, bądź przerzucam bardziej przez ramie. Niestety bardzo często razem z beknięcie jest ulanie. Raz mniejsze, a raz to wręcz potężne kałuże :(
 
Hej. Moj syn ma 4,5 miesiaca, od urodzenia ulewa potężne ilości. Rowniez karmie tylko piersią. Nie ma zdiagnozowanego refluksu ani nic, bo dobrze przybiera na wadze (aż za dobrze), wiec każdy pediatra macha ręką. Natomiast dali mi dużo porad, może któraś Ci pomoże:
- syrop Gastrotuss baby (moje dziecko miało po nim dziwne objawy - krzyczał jak przy kolce - więc nie podaję, ale ma bardzo dobre opinie na forach)
- zagęszczanie pokarmu bebilonem nutritonem
- pionizować dziecko do odbicia, ale tak aby nie uciskać brzuszka
- po karmieniu kłaść dziecko na lewy bok
- mama ma spożywać dużo wit. C, można też podawać ją dziecku, witamina ma rzekomo "zakwasić żołądek" i dziecko nie bedzie ulewac (taką radę dala mi pewna p. doktor starej daty, u nas nie zadziałało).

U mnie działa tak naprawdę jedna metoda: skrócić czas karmienia i dłuugo nosić dziecko w pionie. Za to wtedy ręce mi odpadają ;)
 
Ulewanie bez innych niepokojących objawów to norma, nawet do roku.
Moi też tak mieli. U nas głównie przez szybki wyplyw mleka, trochę pomagała pozycja biologiczna i pod górkę.
 
U nas również było idealnie praktycznie po każdym posiłki. Przy pierwszym dziecku bardzo mnie to niepokoilo ale każdy lekarz mówił że jak przybiera na wadze to Oki i wyrośnie jak zacznie siedzieć i rzeczywiście tak było. Teraz synek obecnie roczny również dużo ulewa ale dobrze przybiera na wadze i czekałam aż samo minie i rzeczywiście przeszło urwanie tak ok 7 -8 miesiąc. Także głowa do góry jeśli wagą Oki ito tak może być. A i karmiłam piersią przy córce dieta rygorystyczna tak na wszelki wypadek a przy synku jem wszystko od początku.czas robi swoje będzie oki:-)
 
Rozwiązanie
Do góry