reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród?

Skoro tak Cię razi to co pisałyśmy to po prostu omiń te posty. Nawet jak ma rozwarcie i szyjkę skróconą to co z tego? Z tego powodu mają jej wywoływać poród? Jest już w terminie, więc jasne, że jest to możliwe. Ale nie zmienia to faktu, że akcja porodowa jeszcze się nie rozpoczęła.
Dokładnie, poza tym litości... kazdy ma swój rozum, jesteśmy ludźmi dorosłymi jak cos boli dłużej czy niepokoi to chyba wie co ma robic.
 
reklama
Skoro tak Cię razi to co pisałyśmy to po prostu omiń te posty. Nawet jak ma rozwarcie i szyjkę skróconą to co z tego? Z tego powodu mają jej wywoływać poród? Jest już w terminie, więc jasne, że jest to możliwe. Ale nie zmienia to faktu, że akcja porodowa jeszcze się nie rozpoczęła.
Właśnien dlatego, że razi mnie takie bezmyślnie wydawanie opinii na zasadzie "u mnie tak było", odniosłam się a tym temacie. Mam do tego prawo, chyba, że zabraniasz tutaj pisać osobom, które mają inne zdanie? Jeszcze raz podkreślam-żaden lekarz nie skieruje do szpitala bez jakiegoś powodu. Najwidoczniej autorka postu nie dopytała jaki to powód i żadna z Was super doradczyń nie doradziła, żeby skonsultował tą dezycję z ginem. A jak akcja prodowa rozkręci sie w kilkanaście minut a szpitam jest oddalony o kilkadzidsiat to też bedziesz taka madra? Nie każdy poród trwa 5 czy 12 godzin.
 
Zgodzę się co do dopytania lekarza o cel i powód... To jednak istotne i mamy prawo do informacji.
Pozostałe rzeczy to domysły. Skoro autorka o nich nie wspomina to można uznać, iż ich nie ma. Nikt tu nie dyskutuje z zasadnością wskazań a raczej z ich brakiem.
Poza tym ktg i usg można robić ambulatoryjnie.
Można, ale przy donoszonej ciąży gin raczen kieruje na ktg do szpitala bo jak zaczna pisać się skurcze to od razu biorą na oddział.
 
Dokładnie, poza tym litości... kazdy ma swój rozum, jesteśmy ludźmi dorosłymi jak cos boli dłużej czy niepokoi to chyba wie co ma robic.
Oczywiście, zgadzam się z tym. Ale podkreślam po raz kolejny - lekarze nie kieruja bezodstawnie ciężarnych do szpitala. Skoro powiedział, że lepiej jak się zgłosi to musi być coś na rzeczy. Ani ja ani Wy nie jesteście lekarzami, żeby stwierdzać że lepiej jest zostać w domu.
 
Można, ale przy donoszonej ciąży gin raczen kieruje na ktg do szpitala bo jak zaczna pisać się skurcze to od razu biorą na oddział.
Pierwsze słyszę ;) Może mój szpital dziwny, ale nie biorą na oddział przy pierwszych skurczach i nie przyjmują w ciąży donoszonej tylko po to by robić ktg... Hmm
 
Pierwsze słyszę ;) Może mój szpital dziwny, ale nie biorą na oddział przy pierwszych skurczach i nie przyjmują w ciąży donoszonej tylko po to by robić ktg... Hmm
A kto mówi o przyjęciu żeby zrobić ktg? Mówię, że może gin ja skierował do szpitala żeby wykonali ktg i wtedy jeśli będzie się coś działo, mogą od razu zareagować. Proszę o czytanie ze zrozumieniem.
 
reklama
Najwidoczniej nie w każdym szpitalu. Ja przy najmniejszych skurczach na ktg zostałam od razu zbadana i wzięta na oddział. Chyba, że odmówiłabym przyjęcia.
Ja niepotrzebnie bym tam siedziała 20h a tak na spokojnie akcja rozkręcała się w domu, bez stresującej szpitalnej atmosfery.
No chyba, że przy tych skurczach były by nie wiem 4cm rozwarcia to inna sprawa. Wtedy by przyjeli.
 
Do góry