reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy kupować krem z filtrem dla noworodka?

reklama
To zależy czy zamierzasz go wystawiać na bezpośrednie promienie słońca. Teoretycznie, tak małego dziecka nie powinno się wystawiać na słońce ale jeśli np zamierzacie gdzieś podróżować i jest szansa ze słoneczko będzie świeciło na buzie to nie widzę przeciwwskazań żeby posmarować buziaka kremem. Cienka warstwa i patrzeć uważnie czy nie występuje reakcja. Ja miałam ale używałam tylko właśnie na buzi. Cieniutenka warstwa.
 
Ja mam i również używam. Nie wystawiam dziecka specjalnie na słońce ale czasem na spacerze trochę słońce świeci na dziecko
 
Dziękuję! :)
Póki co nie kupuję, nie zamierzam od pierwszych dni życia eksponować młodzieńca na słonko... zobaczę po porodzie jak będzie i najwyżej wtedy się zdecyduję :)
 
Ja kupiłam krem i jak najbardziej używałam go. Dziecko nie jest narażone tylko jak świeci na niego słońce. Nawet siedzac w cieniu promienie UV mogą przenikać.
 
Słońce opala przez chmury.
Więc dla dzieci, w szczególności noworodków, 50+ ( taki od 1.dnia życia) na odsłonięte części ciała.
 
Nie polecam, dziecko najlepiej trzymać w cieniu przynajmniej to tego pół roku. Skóra noworodka powinna zbudować sobie warstwę ochronną bez zbędnych kosmetyków.
Czy dla noworodka kupować krem z filtrem zawczasu, czy nie ma takiej potrzeby? Co sądzicie?
 
reklama
Do góry