reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja rany po cc po zdjeciu szwow

Rocielle

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
1 Listopad 2018
Postów
113
Hej. Dzis zdjeli mi szwy po cc. Szczeze, wyhlada to okropnie :( pytałam sie jak moge pielegnowac ta rane to powiedzieli mi zeby tylko wietrzyc i nic po za tym. Czytalam w internecie rozne artykulu ze warto przemywac octaniseptem, szarym mydlem. A wy jak robilyscie? Wogole skoro wietrzyc to majtki siatkowe chyba sa ok?
 
reklama
Hej. Dzis zdjeli mi szwy po cc. Szczeze, wyhlada to okropnie :( pytałam sie jak moge pielegnowac ta rane to powiedzieli mi zeby tylko wietrzyc i nic po za tym. Czytalam w internecie rozne artykulu ze warto przemywac octaniseptem, szarym mydlem. A wy jak robilyscie? Wogole skoro wietrzyc to majtki siatkowe chyba sa ok?
Majkti siatkowe to błogosławieństwo...sa w aptece plasty na rane o cesarce..stwarzaja optymalna ochrone w gojeniu rany..stanowia barierie przeciw bakteriom oraz zapobiegaja robieniu sie zrostow
 
Ja używałam tylko oktaniseptu i przemywałam ranę pod prysznicem tylko wodą. W majtkach chodziłam normalnych tylko zakładałam je bardzo nisko tak , żeby były niżej rany z przodu.
 
Podpinam się pod powyższe odpowiedzi - tylko octenisept 2-3 razy dziennie i normalna higiena/ prysznic.
Popieram majtki siateczkowe lub bawełniane bezuciskowe z niskim stanem (mnie osobiście przez pierwszy miesiąc pasowały te siateczkowe).
Od siebie jeszcze dodam (też miałam cesarki latem), żebyś korzystała z tego, że jest lato i chodziła w przewiewnych sukienkach - im lepsza wentylacja ciepłym, podwórkowym powietrzem tym szybciej rana się zagoi i zmniejsza sie ryzyko paskudzenia się jej.
 
Rana na początku wygląda strasznie z czasem robi się jasniutka. Ja używałam maści silikonowej na blizny i stała się taka mniej wyczuwalna i bardzo elastyczna
 
To w takim razie dzis pojdzie w ruch szare mydlo i octanisept :). Dlugo utrzymuje sie opuchlizna w okolicy ciecia? Boli mnie z jednej strony tam mam bardziej opuchniete i to bardziej idzie w bok jakbym jeden bok miala nadwyrezony, to normalne? Ten bok boli mnie od poczatku.
 
Ja miałam opuchliznę do około miesiąca. Jesteś na świeżo po cc to normalne, że Cię boli. Trzeba czasu :)
 
reklama
Hej. Dzis zdjeli mi szwy po cc. Szczeze, wyhlada to okropnie :( pytałam sie jak moge pielegnowac ta rane to powiedzieli mi zeby tylko wietrzyc i nic po za tym. Czytalam w internecie rozne artykulu ze warto przemywac octaniseptem, szarym mydlem. A wy jak robilyscie? Wogole skoro wietrzyc to majtki siatkowe chyba sa ok?
szare mydło jak najbardziej ok, tylko dobrze wysusz i smaruj i delikatnie masuj, takie kółeczka kręć. Dwa razy dziennie żel silikonowy na blizny. Ja miałam bliznasil, blizan i ten pierwszy bardziej wydajny. Jak się zagoi całkiem to mobilizuj bliznę, tak jakby w przeciwnych kierunkach rozciągaj, to co pod skórą. I wizyta u dobrego fizjo polecam. Mi pokazał co robić z blizną. Żaden lekarz, ani w szpitalu o tym nie mówią. Zdrówka;-)
 
Do góry