reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Okno życia nie jest anonimowe?

U

usunięty

Gość
Witajcie. Przeglądając informacje trafiłam na ten artykuł Link do: Włocławek: drugi noworodek pozostawiony w oknie życia i tak się teraz zastanawiam skoro jest wszędzie mówione że po pozostawieniu dziecka w oknie życie cała procedura jest anonimowa a matka nie zostanie poszukiwana to dlaczego jednak w tym artykule jest napisane że policja będzie szukała matki? Dość nie dawno nawet tutaj został poruszony temat gdzie dziewczyna pytała jak to jest z tym oknem życia a to w rzeczywistości nie jest tak do końca anonimowe ponieważ jak policja namierzy matkę to będzie musiała jechać do niej do domu i połowa sąsiadów już wie o co chodzi. I zapewne na czasie jak znajdą matkę to również będzie artykuł typu "matka która pozostawiła dziecko to x letnia kobieta pochodząca z danej miejscowości. Gdzie ta anonimowość dla tych kobiet?
 
reklama
Rozwiązanie
Niestety nie mogę przeczytać całego artykułu, bo mam AdBlocka, ale z tego, co widzę po wstępie, to chyba było coś nie tak, skoro wezwano policję i pogotowie, a lekarz określił stan dziecka jako "dość dobry" - może dziecko nosiło ślady przemocy i dlatego chcą odszukać matkę?
 
Niestety nie mogę przeczytać całego artykułu, bo mam AdBlocka, ale z tego, co widzę po wstępie, to chyba było coś nie tak, skoro wezwano policję i pogotowie, a lekarz określił stan dziecka jako "dość dobry" - może dziecko nosiło ślady przemocy i dlatego chcą odszukać matkę?
W innym artykule jest napisane "zgodnie z procedurami została wezwana policja aby odszukać matkę aby ta zrzekła się praw rodzicielskich" itp.
 
Właśnie też nieraz słyszałam, że pozostawiono dziecko w oknie życia i szukają matki. Skoro zostawia to się zrzeka praw, a tu jeszcze szukają i mówią o tym.
 
Właśnie też nieraz słyszałam, że pozostawiono dziecko w oknie życia i szukają matki. Skoro zostawia to się zrzeka praw, a tu jeszcze szukają i mówią o tym.

w prawie jest oczywiscie luka, i pozostawienie w oknie zycia nie jest jednoznaczne z rzeczeniem sie praw, niestety! matka ma prawo pozostawic dziecko w szpitalu, bardzo osrodku adopcyjnym, jednak ma 6 tygodni na zmiane decyzji.
pozostawienia dziecka w oknie zycia czesto utrudnia dziecku pojscie do adopcji, bo sedziowe nie odbieraja praw matce :(
 
reklama
reklama
w prawie jest oczywiscie luka, i pozostawienie w oknie zycia nie jest jednoznaczne z rzeczeniem sie praw, niestety! matka ma prawo pozostawic dziecko w szpitalu, bardzo osrodku adopcyjnym, jednak ma 6 tygodni na zmiane decyzji.
pozostawienia dziecka w oknie zycia czesto utrudnia dziecku pojscie do adopcji, bo sedziowe nie odbieraja praw matce :(
Dziewczynka trafi do nowych rodziców za 6 tygodni
 
Do góry